۱۰ راه هوشمند ساخت بک لینک برای وب سایت

از آنجا که ترافیک وب سایت مرتبط با کیفیت لینک های وب سایت است، ساخت بک لینک از سایتهای معتبر، رتبه بندی و ترافیک سایت شما را بالاتر می برند.

و البته می خواهید که رتبه بندی خود را در گوگل بالا ببرید. هنگامی که در وب جستجو می کنید، گوگل بک لینک های وبسایت شما را جستجو کرده، تا نحوه ی ارتباط صفحات شما با یکدیگر را مشخص کند. مطمئنا صدها عامل رتبه بندی وجود دارد اما بک لینک ها شاخص مهم تری در بحث سئو محسوب می شوند.

مشخص است که تعدا بک لینک های با کیفیت کم هستند. در واقع راه های هوشمندی برای ساخت بک لینک وجود دارد، تا وب سایت های معتبر به کسب و کار آنلاین شما لینک بدهند.

معرفی روش های ساخت بک لینک

در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از روش های ساخت بک لینک می پردازیم که بسیار نزدیک به آن چیزی هستند که خوشایند الگوریتمهای گوگل هستند.

 

۱- روش ساخت لینک خراب

این روش برای ساخت بک لینک های یک طرفه عالی است و به اینصورت است که با وب مستر یک سایت تماس گرفته گزارش لینک های خراب موجود در سایتش را می دهید. در عین حال، وب سایت های دیگری برای جایگزینی آن لینک پیشنهاد می کنید. و البته وب سایت خود را نیز در بین آنها ذکر می کنید. از آنجا که گزارش لینک های خراب به نفع وب مستر است، احتمال بازگشت یک بک لینک به وب سایت شما بالاست.

بنابراین، برای استفاده از روش لینک خراب، باید وب سایت های مرتبط با صفحات منابع را در نیچ پیدا کنید. با استفاده از عبارتهای جستجوی زیر آنها را در گوگل پیدا کنید:

 • کلمه کلیدی + لینک
 • کلمات کلیدی + منابع
 • کلمات کلیدی در URL: لینک ها

به عنوان مثال، اگر وب سایت من در مورد تربیت فرزند باشد، تربیت فرزند + لینک ها را جستجو خواهم کرد. برای جستجوی آسان لینک های خراب در آن صفحات، پلاگین گوگل کروم به نام Check My Links را دانلود و نصب کنید. به عنوان مثال با استفاده از این پلاگین توانستیم به سرعت تمامی لینک های خراب این صفحه را پیدا کنم:

افزونه کروم پیدا کردن لینکهای خراب سایتها و صفحات

هنگامی که ارتباط شما با مدیر سایت (وبمستر) برقرار شد خود را معرفی کنید. به این شخص بگوئید که به منابعی لینک کرده که موجود نیست. همیشه محل دقیق لینک های خراب را نشان داده، تا بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. جایگزین هایی برای آن لینک ها داشته باشید از جمله وب سایت خودتان. سعی کنید برای او مفید واقع شوید و برای دریافت بک لینک حریص نباشید. این روش اغلب کاربردی است، اما به هر حال در برخی مواقع وب مستر به شما لینک نمی کند.

۲- ساخت بک لینک از طریق اینفوگرافیک

اینفوگرافیک یکی از محبوب ترین روش های افزایش ترافیک سایت و کسب لینک های با ارزش است. درک و به اشتراک گذاری اینفوگرافیک ها آسان است. اطلاعات تصویری بهترند، درست است؟ شاید به همین دلیل اینفوگرافیک طرفداران بیشتری دارد.

اینفوگرافیک ها را با دقت انتخاب کنید: هر اینفوگرافیک باید یک داستان منحصر به فرد و جالب برای مخاطبان شما داشته باشد. برای انتخاب اینفوگرافیک ها، موضوعات مورد علاقه دیگران را پیدا کرده، و سپس با کمک داده های آماری اینفوگرافیک بسازید.

برای شروع، داده ها را جمع آوری کرده و محتوای تصویری بسازید.

تصور غلط این است که ساخت اینفوگرافیک گران است، اما چنین نیست. متوسط ​​قیمت بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار است. با فرض اینکه در هر اینفوگرافیک ۱۰ بک لینک به دست می آورید برای هر لینک ۱۵ دلار پرداخت می کنید. برای پنج بک لینک، قیمت هر لینک ۳۰ دلار است. این قیمت برای بک لینک های وب مستر ارزان است. و اگر اینفوگرافیک شما ویروسی شود بک لینک بیشتری به دست می آورید.

برای پیدا کردن طراحان معروف، از Dribble استفاده کنید. با به روزرسانی حساب کاربری خود تا PRO، با هزینه ی ۲۰ دلار در سال با آنها در تماس باشید. سپس “اینفوگرافیک” را جستجو کنید. پس از پیدا کردن طراح، بر روی «hire me» کلیک کرده و درخواست و هزینه خود را مطرح کنید. در Fiver نیز می توانید طراحان معروف اینفوگرافیک با قیمت مناسب پیدا کنید.

بعدا، هنگامی که اینفوگرافیک آماده شد، باید اشتراک گذاری آن برای دیگران ساده باشد. برای انجام این کار، کد نهفته را با استفاده از ابزار  Media Siege ایجاد کنید.

اشتراک گذاری اینفوگرافیک

هنگامی که همه چیز در جای خود قرار دارد و اینفوگرافیک ها در وب سایت شما قرار گرفت، وقت اشتراک گذاری است. دایرکتوری های اینفوگرافیک متعددی وجود دارد که می توانید اینفوگرافیک خود را ارائه دهید.

و در نهایت ایمیل را در دسترس کسانی قرار دهید که قبلا به اینفوگرافیک های مشابه لینک کرده، یا آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند. بخواهید که در مورد اینفوگرافیک ها بازخورد بدهند، اما هرگز به طور مستقیم درخواست لینک ندهید. اگر اینفوگرافیک شما را دوست داشته باشند، خود لینک می فرستند.

۳- بهره مندی از مزیت پست مهمان

وبلاگ نویسی مهمان موثرترین راه برای جذب مخاطبان جدید است. با انتشار مقالات در سایر وبسایت های معروف، خوانندگان جدید محتوای شما را خوانده و معروف می شوید. این موضوع نه فقط در مورد بک لینک ها، بلکه در مورد افزایش اعتبار آنلاین یا فالوورهای رسانه های اجتماعی نیز صدق می کند.

وبلاگ نویسی مهمان راه موثر جذب روابط و مخاطبان جدید است. اگر در مورد پست مهمان شک و تردید دارید، بدانید که حتی گوگل نیز پست های مهمان را در وبلاگ گوگل آنالیتیکس می پذیرد. توییت زیر از گوگل این موضوع را به خوبی نشان می دهد:

وبلاگ گوگل آنالیتیکس

راه های متعددی برای پیدا کردن وب سایت هایی که پست های مهمان را می پذیرند وجود دارد. سه روش عبارتند از:

برای پیدا کردن وبلاگهایی که پست های مهمان را قبول می کنند، از عبارتهای جستجوی گوگل استفاده کنید:

 • کلمه کلیدی + inurl: برای ما بنویسید
 • کلمه کلیدی + پست های مهمان
 • کلمه کلیدی + inurl+ دستورالعمل پست مهمان
 • کلمه کلیدی + مشارکت کننده
 • کلمه کلیدی + درخواست وبلاگ نویس
 • کلمه کلیدی + ارسال مقاله
 • کلمه کلیدی + مقاله نویسی برای
 • کلمه کلیدی + مشارکت
 • کلمه کلیدی + نویسندگی
 • کلمه کلیدی + پست مهمان توسط
 • کلمه کلیدی + در حال حاضر پذیرای پست های مهمان

افرادی را پیدا کنید که پستهای مهمان را مرتب انتشار داده و سعی کنید در وبسایت های قبلی آنها مشارکت کنید.

به عنوان مثال پروفایل کریستی هینس، نویسنده ی فریلنسر را در نظر بگیرید. از پروفایل او درگوگل پلاس، روی “About” کلیک کنید، سپس به قسمت مشارکت کننده رفته، جایی که میتوانید فهرست تمام وبسایت هایی که مقالات خود را آنجا قرار داده مشاهده کنید.

این فرایند را برای سایر نویسندگان معروف تکرار کرده، و فرصت های بی شماری برای انتشار محتوا در وب سایت های شخص ثالث خواهید داشت.

از ابزارهای اجتماعی برای کشف گزینه های دیگر استفاده کنید.

در توییتر، “پست مهمان”، “مقاله مهمان” یا “نویسنده مهمان”را جستجو کنید. برای خودکار کردن فرایند، از Topsy برای تنظیم هشدارهای کلمات کلیدی استفاده کنید.

هنگام انتشار مقاله مهمان، مطمئن باشید که به پروفایل های رسانه های اجتماعی خود لینک می کنید. اگر کسی پست شما را دوست داشته باشد، مایل خواهد بود در مقالات آینده شما را دنبال کند.

۴- پیگیری و جاسوسی (سالم) رقبا

اگر علاقه مند به افزایش ترافیک سایت هستید، همراه شدن با استراتژی های بازاریابی آنلاین رقبای اصلی اجباری است. باید رقبای خود را در رسانه های اجتماعی پیگیری کرده و از تکنیک افزایش یا ایجاد بک لینک و همچنین روش های بازاریابی محتوا استفاده کنید. نکات به شرح زیر هستند:

زمانی رقبا محتوای جدید را در وب سایت های خود منتشر می کنند به گوش باشید

در خبرنامه های ایمیل آنها مشترک شده تا بتوانید آنها را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. یکی دیگر از راه های هوشمند پیگیری محتوای جدید، ایجاد هشدار گوگل برای کلمه کلیدی “site: yourcompetitor.com”  است. برای مثال، اگر رقیب من TechCrunch باشد، می توانم هشدار گوگل را با استفاده از Key word:site: techcrunch.com تنظیم کنم.

راه اندازی سیستم هشدار گوگل

باید آگاه باشید که رقبای شما چه زمانی به ساخت بک لینک اقدام میکنند و چه بک لینکهایی می سازند.

این کار به شما کمک می کند که بهترین بک لینک های آنها را تکرار کرده و روش های آنها برای تبلیغ وب سایت خود را بهتر درک کنید. اگر از طریق وبلاگ نویسی مهمان لینک دریافت می کنند، سعی کنید در همان وبسایت نویسنده ی مهمان باشید. اگر بیشتر لینک های آنها از بررسی وبلاگ ها باشد، با آن وبلاگ نویسان در ارتباط بوده و از آنها بخواهید تا سرویس شما را آزمایش کنند. در نهایت، آنها ممکن است در مورد سرویس شما مطلب بنویسند.

Monitor Backlinks ابزار محبوب برای پیگیری بک لینک های رقبا است که می توانید از طریق آن چهار رقیب اصلی خود را اضافه کنید. از آن به بعد، شما گزارش هفتگی تمام لینکهای جدیدی که آنها کسب کرده اند را دریافت می کنید. در داخل ابزار، با این لینک ها بیشتر آشنا شده و می توانید آنها را با ارزشی که دارند و دیگر معیارهای سئو دسته بندی کنید. یک ویژگی مهم این است که تمام لینک های یک سایتی با رنگ سبز هایلایت شده که در تصویر زیر قابل مشاهده است.

بک لینک رقبا در Monitor Backlinks

با استفاده از این تکنیک، فرصت های زیادی برای ساخت بک لینک های جدید خواهم داشت. با  Monitors Backlinks ، می توانم تمام بک لینک های وب سایت خود را پیگیری کنم. هر بار که کمپین های ساخت بک لینک موفق باشند، می توانم تمام لینک های جدیدی که در داشبورد هست را ببینم.

۵- ساخت لینک های داخلی

لینک های داخلی در اجرای یک وبلاگ موفق مهم هستند. آنها از لینک جویس عبور کرده و می توانید از انکر تکست استفاده کنید. با ساختار مناسب ساخت بک لینک داخلی، می توانید به کاربران کمک کنید که به راحتی در وب سایت شما جستجو کرده و تجربه کلی کاربر را افزایش دهند.

ابزارهایی وجود دارد که به طور خودکار لینک های داخلی در وبلاگ شما ایجاد می کنند، مخصوصا اگر شما از وردپرس استفاده کنید. اما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. مت کاتز توصیه کرده است که وب مسترها تعداد لینک های داخلی خود را در هر صفحه کمتر از ۱۰۰ قرار دهند تا قابلیت استفاده و بهینه سازی موتورهای جستجو راحت تر باشد.

۶- محتوا را ارتقا دهید

نمی توانید از طریق محتوای عالی بک لینک دریافت کنید مگر اینکه بدانید چگونه محتوا را ارتقا دهید. شما باید ایمیل خود را برای تبلیغ بهترین مقالات خود در دسترس قرار دهید.

یکی از بهترین استراتژی ها برای انجام این کار، تماس با وبلاگ نویسان یا وب سایت هایی است که مطالب هفتگی یا ماهانه را خلاصه می کنند. باز هم می توانید از گوگل استفاده کرده و عباراتی مانند «کلمه ی کلیدی + خلاصه» را جستجو کنید. فقط نتایج هفته گذشته یا ماه پیش را مطالعه کنید.

مشاهده مطالب یک هفته یا یک ماه گذشته

سپس با مدیران وب تماس گرفته و وب سایت خود را معرفی کنید. همراه با پیام، یک لینک را به یکی از بهترین خود آموزها یا راهنمایی ها ارسال کنید. اگر منابع شما برای آنها مفید باشد، ممکن است در گزارش هفتگی به شما بک لینک دهند. این وبلاگ نویسان همیشه به دنبال محتوای عالی هستند، بنابراین دوست دارند بیشتر در مورد شما بدانند.

همانند دیگر تکنیک ها، سعی کنید که ارتباط خود را با وب مستر با درخواست مستقیم لینک خراب نکنید.

۷- وب سایت خود را توصیف کنید

یک روش آسان برای ایجاد بک لینک های با کیفیت، نوشتن توصیفات وب سایت هایی است که از آنها استفاده می کنید. چند دقیقه وقت گذاشته و می توانید یک لینک از صفحه اصلی یک وب سایت معتبر دریافت کنید. تا زمانی که مشتری آن محصول هستید، به احتمال زیاد می توانید در ازای توصیفات لینک دریافت کنید.

لیستی از ابزارهایی که استفاده می کنید را فهرست کرده و در وب سایت های مورد نظر، آنها را توصیف کنید.

۸- تماس با روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان معروف

برای لینک شدن به وبسایت شما، باید در مورد کسب و کار خود توضیح دهید. و چه راهی بهتر از ایمیل فرستادن به روزنامه نگاران و اینفلوئنسرهای نیچ؟ پیدا کردن ایمیل این افراد سخت است اما نباید ناامید شوید. نحوه ی پیدا کردن آدرس ایمیل دیگران به صورت زیر است:

 • بیش از ۹۰ درصد ایمیل ها در نشریات و وب سایت ها به صورت زیر هستند: john@website.com یا sjohn@website.com یا smith.john@website.com. بنابراین، مستقیما به این ایمیل ها پیام ارسال کنید.
 • اگر فرمت های بالا درست نیستند، از ابزارهایی مانند Voilanorbert، Thrust.io یا Emailfinder.io استفاده کنید. نام شخصی که میخواهید با او در تماس باشید و وب سایتی که برای آن کار می کند را وارد کنید.
 •  همچنین می توانید پیام خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی، با گوگل پلاس یا لینکداین برای آنها ارسال کنید.

نکته: پیام ها باید مختصر و مفید باشند. هیچ کس زمان کافی برای ایمیل های طولانی و خسته کننده غریبه ها ندارد.

۹- مشارکت کردن

می توانید با مشارکت در سازمان های غیر انتفاعی بک لینک دریافت کنید. این روش سریع و ساده است. فقط باید وب سایت هایی در نیچ (بخش کوچکی از حوزه) پیدا کرده که مشارکت شما را پذیرفته و به سایت هایی که کمک کرده اید لینک کنند. میزان کمک خود را ارسال کرده و URL وبسایت خود را بنویسید.

برای پیدا کردن این وب سایت ها باید موارد زیر را در گوگل جستجو کنید:

 • صفحه مشارکت کنندگان + کمک + کلمه کلیدی
 • کمک + مشارکت کنندگان + کلمه کلیدی
 • صفحه مشارکت کنندگان + کلمه کلیدی

۱۰- مصاحبه

مصاحبه های آنلاین راه عالی و آسان برای بک لینک به وب سایت شماست. هنگامی که صلاحیت شما در نیچ مشخص شود، برای مصاحبه دعوت شده، اما قبل از آن باید به دنبال وبسایت هایی باشید که مصاحبه ها را انجام داده و به آنها بگویید که مایل به مشارکت بوده و چه اطلاعاتی می توانید در اختیار آنها قرار دهید.

نتیجه

دریافت بک لینک های با کیفیت گاهی اوقات سخت است، اما می توانید با استفاده از منابع و روش های مناسب لینک بسازید. در نهایت، به یاد داشته باشید که حفظ بک لینک ها به اندازه ی ساخت بک لینک ها مهم است. بنابراین، بک لینک های وب سایت خود را با استفاده از ابزارهایی نظیر Monitor Backlinks، Ahrefs  یا Majestic پیوسته کنترل کنید.

 

منبع: entrepreneur.com

 

حتما ببینید

بازاریابی غیرحضوری چیست؟

بازاریابی غیرحضوری چیست؟ بررسی مزایا و انواع آن

بازاریابی غیرحضوری نوعی از بازاریابی است که در برابر بازاریابی حضوری و بازاریابی مستقیم قرارمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *