بازاریابی ارزان و معرفی ۱۰ ایده عالی

ّبازاریابی ارزان چیزی است که امروزه به دغدغه بسیاری از مدیران و صاحبان مشاغل و کسب و کارها تبدیل شده است. بیشتر مشاغل کوچک با بودجه بازاریابی محدود و منابع داخلی اندک کار می کنند، بنابراین همیشه به دنبال ایده هایی برای بازاریابی ارزان هستند. با این حال، آنها هنوز هم باید راهکارهایی را پیدا کنند که تأثیر بزرگی را بر فرآیند بازاریابی آنها بگذارد. این راهکارها اغلب می تواند یک چالش برای رقابت با برندهای دیگر که بودجه بازاریابی بیشتری دارند، باشد. در این راستا شاید همکاری با یک آژانس دیجیتال به منظور تدوین یک استراتژی تولید محتوا و انتخاب بهترین روش بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار شما، بهترین گزینه باشد. ما در این مقاله لیست کاملی ازایده های بازاریابی ارزان را جمع آوری کرده ایم که در واقع برای کمک به مشاغل کوچک شما آماده شده است.

۱۰ ایده بازاریابی ارزان برای کسب و کار شما

۱- در وبلاگ خود محتوای جذاب منتشر کنید

یکی از بهترین ایده های بازاریابی ارزان برای تجارت شما ایجاد وبلاگ و انتشار مطالب مرتبط و جذاب است. وبلاگ نویسی مقرون به صرفه است زیرا اساسا می توانید محتوای خود را به صورت رایگان منتشر و تبلیغ کنید. تمام هزینه های شما صرف وقتی که می گذارید، می شود. شما فقط نیاز دارید یک یا چند نفر را در تیم خود پیدا کنید که بتوانند محتوا را بنویسند، ویرایش و منتشر کنند. اجرای ایده بازاریابی ارزان برای وبلاگ نویسی در جذب و پرورش عناوین بسیار مؤثر است.

محتوای وبلاگ یک راه عالی برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو و در عین حال ایجاد ارزش برای خریداران و مشتریان شماست. هرچه محتوای با کیفیت تر تولید کنید، فرصت بیشتری برای نمایش در صفحه اول نتایج موتور جستجو خواهید داشت. با نوشتن در مورد مباحث ارزشمندی که برای مخاطبان شما مهم است، می توانید برای ایجاد اعتماد و اعتبار برای خریداران و مشتریان خود تلاش کنید. وقتی نوبت به وبلاگ می رسد، باید با فکر کردن به مباحثی که برای مخاطبان شما مفید خواهند بود، شروع کنید.

مواردی مانند:

 • لیست های شماره گذاری شده
 • مجموعه نکات آموزشی
 • بهترین شیوه ها و جدیدترین روش ها
 • سؤالات متداول

تولید محتوا

این ها مواردی عالی برای شروع هنگام توسعه مباحث یک وبلاگ است. بعد از انتشار پست های وبلاگ خود، می توانید آنها را از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل و هر کانال دیگری که برای برقراری ارتباط با فروشگاه ها و مشتریان استفاده می کنید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. اگر شما وقت و تخصص لازم برای نوشتن وبلاگ خود را ندارید، می توانید با یک آژانس ارائه دهنده خدمات وبلاگ نویسی کار کنید.

گرچه این امر به یک سرمایه گذاری کوچک نیاز دارد، اما به طور معمول، مقرون به صرفه است و به شما این اطمینان را می دهد که محتوایی که منتشر می کنید با کیفیت بالا و بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو می باشد. یک پست وبلاگ که مبلغ مشخصی را برای آن پرداخت می کنید، می تواند به مرور زمان مشتریان بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد، زیرا همیشه در دسترس و در اختیار مخاطبان است.

 

۲- مطالب خود را دوباره مورد استفاده قرار دهید

اگر بودجه و منابع لازم برای ایجاد متنوع مطالب جدید را به طور مرتب ندارید، تکرار مطالب شما روشی مؤثر برای به دست آوردن مخاطب بیشتر از مطالبی است که شما دارید. به جای اینکه یک تیم برای ساختن محتوای جدید وقت بگذارد، می توانید محتوای موجود را دوباره بازیابی یا مجددا با اعمال تغییراتی آن را مورد استفاده قرار دهید.

 چند روش وجود دارد که می توانید محتوای خود را مجددا برای ایجاد دارایی های جدید که ارزش بیشتری را برای خریداران و مشتریان شما فراهم می کند منتشر کنید:

 • با به روز کردن داده ها با آمار یا تحقیقات جدید، به وبلاگ ها و برگه های سفید زندگی جدیدی بدهید.
 • سپس می توانید مجددا به عنوان یک سند به روز شده، مطالب را دوباره منتشر و به اشتراک بگذارید.
 • با قرار دادن چندین پست وبلاگ در موضوعات مشابه، راهنماهای کتاب الکترونیکی را برای موضوعات خاص ایجاد کنید.

به عنوان مثال، می توانید با ترکیب برخی از وبلاگ های برتر خود در مورد این موضوع، “راهنمای خرید هدیه” را تهیه کنید.

 • ایجاد اطلاعات اینفوگرافیک از داده هایی که در وبلاگ ها و مقالات سفید جمع آوری کرده اید. قرار دادن این واقعیت ها و ارقام در قالب بصری می تواند در جذب طرفداران و پیروان جدید به شما کمک کند.
 • یک قطعه از مطالب را انتخاب و آن را به یک رسانه جدید تبدیل کنید.

به عنوان مثال، ممکن است نکاتی را که در یک بلاگ جمع کرده اید، استفاده کنید و ویدئویی بسازید که این اطلاعات را به روشی جدید نمایش دهد.

علاوه بر ایجاد دارایی های جدید با استفاده از دارایی های موجود، می توانید محتوای خود را نیز بازیافت کنید. به اشتراک گذاشتن پست های قدیمی وبلاگ و مقالات سفید، یکی از بهترین ایده های بازاریابی ارزان است.

تولید محتوای جذاب

۳- با سایر مشاغل محلی همکاری کنید

اگر کسب و کار کوچک شما یک شرکت محلی می باشد، پس یکی از بهترین ایده های بازاریابی ارزان برای شما، هماهنگی با سایر مشاغل محلی است. چه شما با یک شغل مشابه برای انجام یک هدف مشترک شریک شوید یا فقط برای تبلیغ متقابل یکدیگر تلاش کنید، این نوع مشارکت می تواند برای کسب و کار کوچک شما با بودجه بازاریابی محدود، ارزشمند باشد.

وقتی فکر می کنید با کدام مشاغل محلی همکاری کنید، باید به مشاغلی فکر کنید که ممکن است به کار شما مرتبط باشد. به عنوان مثال، یک کافی شاپ ممکن است با یک قنادی شریک شود. یا یک سالن ورزشی محلی ممکن است با یک فروشگاه فروش مکمل های بدنسازی همکاری کند. همکاری با شرکتی که محصولات و خدمات شرکت شما را تکمیل می کند، راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان ذیربط است که شاید در گذشته برند شما را در نظر نگرفته باشد.

شما همچنین ممکن است در نظر بگیرید که با یک سازمان غیرانتفاعی محلی همکاری کنید تا در معرض دید بیشتری در جامعه قرار بگیرید. تصمیم بگیرید کاری را به صورت داوطلبانه انجام دهید و محصولات و خدماتی را اهدا کنید، در این صورت، کسب و کار شما می تواند به طور مثبت به جامعه کمک کند. درحالی که با دیگران در این منطقه آشنا می شوید، همه در مورد کار شما حرف می زنند.

وقتی با یک شغل دیگر در محل خود شریک می شوید، به مخاطبان آنها دسترسی پیدا می کنید و آنها به مخاطبان شما دسترسی پیدا می کنند. هنگامی که آنها محصولات شما یا یک رویداد مشترک را تبلیغ می کنند، این اساسا یک تبلیغات رایگان برای شرکت شما است.

 

۴- ایجاد کمپین های بازاریابی ایمیل

یکی دیگر از موثرترین ایده های بازاریابی ارزان برای تجارت شما، توسعه کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل است. ایمیل مارکتینگ یک تاکتیک مؤثر برای دستیابی به مخاطبان جدید است، بدون توجه به جایی که آنها زندگی می کنند. این تاکتیک بازاریابی دیجیتال همچنین به شما کمک می کند تا با مشتریان فعلی خود ارتباط برقرار کرده و روابط محکم تری را با آنها برقرار کنید.

بهترین نکته در مورد ایمیل مارکتینگ این است که بسیار مقرون به صرفه است و در عین حال دور از دسترس نیز هست. هزینه های ارسال ایمیل بسیار اندک است. مدت زمان لازم برای تهیه پیام و طراحی محتوای ایمیل نیز در مقایسه با سایر تاکتیک ها بسیار ناچیز است. این تاکتیک به شما این امکان را می دهد تا از وقت و بودجه خود عاقلانه استفاده کنید تا نتایج بازاریابی خود را به حداکثر برسانید. در حقیقت ، بازاریابی از طریق ایمیل، بازده جذاب سرمایه گذاری برای مشاغل کوچک را فراهم می کند.

توجه کنید:

ایده های بازاریابی ارزان از طریق ایمیل نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه بالاترین بازده سرمایه گذاری را نسبت به بسیاری از روشهای دیگر بازاریابی فراهم می کند. تنها کاری که باید برای شروع یک کمپین بازاریابی ایمیلی انجام دهید این است که شخصی را برای ایجاد محتوای ایمیل انتخاب و بستر مورد استفاده برای ارسال آن را مشخص کنید. بیشتر سیستم عامل های بازاریابی ایمیل مانند MailChimp خدماتی رایگان ارائه می دهند، که می توانید برای شروع کار از آنها استفاده کنید.

می توانید با دعوت از مشتریان فعلی خود برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل یا به روزرسانی های مهم در مورد شغل خود، ساخت لیست ایمیل خود را آغاز کنید. بسیاری از شرکت ها، فرم ثبت نام را مستقیماً در وب سایت خود درج می کنند و از طریق رسانه های اجتماعی نیز آن را تبلیغ می کنند. مهم است که تعداد ایمیل هایی که ارسال می کنید، را بدانید هنگام و ارسال آنها و اینکه محتوای آن چیست، حرفه ای عمل کنید. شما از طریق ایمیل، می توانید پیوندهایی به پست های وبلاگ، کتابهای الکترونیکی و سایر مطالب خود در نظر بگیرید که برای مشتریان شما نیز مفید خواهند بود.

ایمیل مارکتینگ در بازاریابی ارزان

۵- مشارکت مشتریان را افزایش دهید

درخواست مشارکت با مشتریان رضایتمند فعلی شما برای مراجعه یا بررسی، یکی از بهترین ایده های ارزان برای بازاریابی است. اگر می خواهید از اشتیاق آنها برای رشد نام تجاری خود استفاده کنید، به آنها انگیزه دهید تا افراد دیگری را به شرکت شما ارجاع دهند یا یک بررسی و تجربه مثبت برای شما به جا بگذارند. نه تنها این معرفی ها از سمت مشتریان راهی ارزان برای به وجود آوردن نتایج جدید هستند، بلکه این شانس وجود دارد که منجر به کسب درآمد بیشتر شما نیز شود. چرا که مشتریان جدید، به احتمال زیاد از قبل علاقه مند به محصولات یا خدمات شما بوده اند.

ناگفته نماند، مشتریان فعلی شما قبلا با معرفی شما به دوستان، خانواده و همكاران خود درمورد ارزشی كه شما ارائه می دهید، بخش مهمی از كارها را برای شما انجام داده اند. اجرای ایده های بازاریابی ارزان از سمت مشتری نه تنها می تواند زمان خرید را کاهش دهد، بلکه نرخ تبدیل را بهبود می بخشد.

یک راه عالی برای افزایش تعداد مراجعه مشتریان، شروع یک برنامه ارجاع است. مشخصات برنامه کاملا به عهده شماست و این امر راهی مقرون به صرفه برای به دست آوردن نتایج با کیفیت تر است. با این وجود، اگر می خواهید مشتریان با شما مشارکت داشته باشند، باید چیزی با ارزش ارائه دهید.

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید مشارکت مشتری را افزایش دهید:

 • بعد از اینکه هرمشتری قدیمی، تعداد مشتری جدید به شما معرفی کرد، به آنها تخفیف بدهید.
 • بعد از اینکه تعداد مشخصی از مراجعه ها به مشتری تبدیل شدند، محصولات یا خدمات رایگان ارائه دهید.
 • برای مشتریانی که جدیدترین افراد را به مشاغل شما معرفی می کنند، یک هدیه در نظر بگیرید.

حتما برخی از جزئیات اصلی را از مراجعه کننده مانند نام، شغل یا سایر اطلاعات شخصی بخواهید تا بتوانید پیام رسانی و رویکرد خود را برای دستیابی به این موارد جدید شخصی سازی کنید.

 

۶- از شبکه ها و رسانه های اجتماعی استفاده کنید

اگر به دنبال ایده هایی برای بازاریابی ارزان هستید که هزینه زیادی برایتان نداشته باشد، در این صورت مشارکت با طرفداران و دنبال کنندگان در رسانه های اجتماعی، مکان خوبی برای شروع است. سعی کنید فقط پیام های خود را بررسی نکنید، برخی از مطالب را ارسال کنید و از سیستم خارج شوید.

برای ایجاد روابط با کسانی که با آنها در ارتباط هستید زمان بگذارید. هرچه روابط شما به صورت آنلاین برقرار شود، این روابط قوی تر است، این احتمال وجود دارد كه این روابط بعدا به چیزی با ارزش تبدیل شوند. با فعالیت در بخش نظرات و پیوستن به گروه های مربوطه، به مکالمات آنلاین با مخاطبان ومشتریان خود بپردازید. به دیگران مشاوره دهید، به سؤالات آنها پاسخ دهید و هنگامی که آنها چالش های مربوط را بیان می کنند، از نظرات مشتریان حمایت کنید.

با کسانی که علاقه ای به محصولات یا خدمات شما دارند آشنا شوید و مطالب مفیدی را برای آنها ارسال کنید که می توانند در حین تصمیم گیری برای خرید از شما، از آنها استفاده کنند. اما LinkedIn بهترین شبکه اجتماعی برای ترویج کسب وکار شماست، زیرا به شما این امکان را می دهد که با متخصصان دیگری که ممکن است در زمینه کاری شما فعالیت کنند، آشنا و شریک کاری شوید.

لینکدین

۷- مسابقه ای در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید

تا آنجا که ایده های بازاریابی ارزان اجازه می دهند، اجرای یک مسابقه در رسانه های اجتماعی ممکن است یک استراتژی باشد که بهترین بازده سرمایه گذاری را برای شما فراهم می کند. رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند تا با قیمت پایین به مخاطبان مد نظرخود برسید. ایجاد محتوا در رسانه های اجتماعی کاملا رایگان است، در حالی که کمپین های رسانه ای با درآمد پرداخت شده مانند تبلیغات فیس بوک می تواند کاملا مقرون به صرفه باشد، حتی برای کسانی که بودجه بازاریابی محدودی در زمینه دیجیتال دارند.

اینکه یک مسابقه در رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما مناسب باشد یا نه، به اهداف شما برای یک کمپین خاص بستگی دارد. اگر می خواهید فروش را افزایش دهید، این ممکن است بهترین روش نباشد. با این وجود، ایجاد مسابقه در رسانه های اجتماعی برای کمک به شما در افزایش تعداد مخاطبان، مؤثر است و در عین حال وفاداری را درمشتریان شما افزایش می دهد. مسابقات رسانه های اجتماعی به شما در افزایش مخاطبان خود و افزایش وفاداری مشتریان کمک می کند. در مسابقات رسانه های اجتماعی، معمولا جایزه کوچکی به برنده اهدا می شود.

گرچه مسابقات رسانه های اجتماعی می توانند براساس بستر اجتماعی و اهداف متفاوتی ایجاد شود، اما معمولاً افراد را درگیر می کند و به نوعی راهی برای ورود مخاطبان جدید به سمت شماست. این کار ممکن است از طریق اشتراک گذاری بخشی از مطالب شما یا پروفایل رسانه اجتماعی شما انجام شود. وقتی مسابقات رسانه های اجتماعی خود را توسعه می دهید، می خواهید قوانین ورود به رقابت را مشخص کنید. ورود افراد به مسابقه را برای کاربران ساده کنید، اما همچنین روش هایی را پیدا کنید که این ورود به نفع تجارت شما باشد.

به عنوان مثال:

اگر به آدرس ایمیل نیاز دارید، می توانید از این مورد استفاده کنید تا بعدا به فرد دسترسی پیدا کنید. یا اگر از آنها می خواهید یک پست را در حساب خود به اشتراک بگذارند یا آن را برچسب گذاری کنند، می توانید از این راه خود را در معرض دید مخاطبان جدید قرار دهید. مسابقات رسانه های اجتماعی به نوعی جایزه نیاز دارند، که این شامل استفاده از بودجه شماست. اما برای جلب توجه مخاطبان خود لازم نیست یک جایزه عجیب و غریب در نظر بگیرید. چیزی ساده مانند یک محصول رایگان یا یک پیشنهاد تبلیغاتی ارزشمند، راهی عالی برای جذب مخاطبان شما برای ورود به مسابقه و ادامه تعامل با برند شما است.

 

۸- به دنبال فرصت هایی برای پست مهمان باشید

ما قبلا در مورد وبلاگ نویسی در سایت خود به عنوان یکی از ایده های بازاریابی ارزان صحبت کرده ایم. اما شما می توانید در سایت های دیگر وبلاگ بنویسید تا به ترافیک بیشتر برند تجاری خود کمک کنید. بهترین بخش آن این است که این کار کاملا رایگان است. تنها چیزی که شما صرف خواهید کرد، وقت برای تحقیق در مورد فرصت های وبلاگ نویسی مهمان و نوشتن مقاله ای با کیفیت برای وبلاگ مهمان است. وبلاگ نویسی مهمان، شامل شخصی از شرکت شما است که مقاله یا پست وبلاگ خود را بنویسد و سپس آن را در یک سایت مرتبط و معتبر منتشر کند.

این امر به شما کمک می کند تا مخاطبان جدیدی را پیدا کنید زیرا شما محتوای خود را با پیوندهایی به سایت خود در مکان جدید منتشر می کنید که به افرادی می رسد که قبلا در معرض دید برند شما نبوده اند. برای شروع، باید سایتهایی را پیدا کنید که امکان ارسال پست وبلاگ مهمان را دارند. از سایت های مرتبط با صنعت خود یا سایت های خبری شروع کنید که غالبا مطالب مرتبط را منتشر می کنند که ممکن است برای مخاطبان شما نیز مرتبط باشد.

دقت کنید:

پس از یافتن سایتهایی که می خواهید وبلاگ مهمان را در آن پیدا کنید، باید زمینه را ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که موضوع یا مقاله ای که شما پیشنهاد می کنید هم مربوط به تجربه شرکت شما است هم همگام با مطالب و مخاطبان وبلاگ مهمان است. هر سایتی قوانین خاص خود را خواهد داشت، اما مهم است که قبل از شروع بدانید الزامات مربوط به پست وبلاگ مهمان شما چیست. این ایده به شما نشان می دهد که می توانید در مورد انواع مختلفی از مطالب بنویسید، مدت زمان ارسال آن چیست و آیا به شما اجازه داده می شود دوباره به سایت خود پیوند دهید یا خیر.

اکثر نشریات یا سایتهای صنعتی از شما درخواست می کنند که بیوگرافی را که در مقاله آورده شده است، به سایت خود پیوند دهید. این یک فرصت عالی برای بازگشت مخاطبان به سایت شما و ارائه اطلاعاتی در مورد برند شما است.

پست مهمان در بازاریابی ارزان

۹- برای جوایز تجاری به صورت آنلاین اقدام کنید

بیشترمشاغل و کسب وکارها، کمپین های مشخصی دارند، و جوایز ویژه ای دارند که می توانید در هنگام برآورده شدن معیارهای مشخص، از طریق اینترنت درخواست دهید. هنگامی که سازمان های مختلف، کسب و کار شما را با جوایز تشویق می کنند، می توانید در مکان های جدید به صورت آنلاین مورد توجه قرار بگیرید. سازمان اعطای جوایز، اغلب اطلاعات شما را در سایت خود و رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد و به افشای تجارت شما در برابر مخاطبان جدید کمک می کند.

سازمان های مرتبط با کسب وکار شما، تنها مکان هایی نیستند که می توانید برای درخواست جوایز به آنها مراجعه کنید. همچنین ممکن است سازمان های خاصی را دربین سازمان های تجاری و صاحبان مشاغل پیدا کنید که موفق باشند و به نوعی به جامعه کمک کنند. سایت هایی مانند Angie’s List و Better Business Bureau نیز برای کسب و کارهایی که بر خدمات مشتری یا محصولات با کیفیت تأکید می کنند، جوایز خاصی را ارائه می دهند. قرار دادن این جوایز و تندیس ها در سایت شما به مصرف کنندگان شما نشان می دهد که شرکت شما دارای اعتبار است. پس از کسب برخی از این جوایز، باید مطمئن شوید که از آنها بیشترین بهره را می برید یا خیر.

چند روش وجود دارد که می توانید از این جوایز برای بازاریابی شغل خود استفاده کنید:

 • اگر این جایزه با نشان ویژه ای همراه است، این نشان را در سایت خود قرار دهید.
 • یک اعلامیه مطبوعاتی آنلاین با اعلام جایزه خود، بنویسید و توزیع کنید.
 • یک پست وبلاگ در مورد برنده شدن در این جایزه و معنی آن بنویسید.
 • اعلامیه را در کانال ها و وب سایت های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

نه تنها کسب جوایز به پیشرفت شما به صورت آنلاین کمک می کند بلکه می تواند بر اعتماد و اعتبار آنلاین شما نیز تأثیر بگذارد. هرچه اطلاعات بهتری در مورد شغل شما به صورت آنلاین ارائه شود، اعتبار شما نیز افزایش خواهد یافت. جوایز می تواند اعتبار شرکت شما را ارتقاء بخشد و به شما در ایجاد اعتماد به نفس به مخاطب هدف کمک کرده و نرخ تبدیل را با گذشت زمان افزایش دهد.

 

۱۰- ارتباط با جامعه

آخرین مورد از ایده های بازاریابی ارزان که مسلما یکی از مهمترین آنهاست و مخصوصا برای مشاغل کوچک حائز اهمیت است، گسترش ارتباط و دسترسی با جامعه محلی می باشد. برند شما باید در جامعه فعال و حضور مداوم داشته باشد. این نه تنها شامل آشنایی با افراد جامعه هدف شما بلکه ایجاد روابط معنادار و مشارکت پایدار با آنهاست که به مرور زمان به رشد کسب وکار شما منجر می شود. یکی از ساده ترین راه های ورود به جامعه و دیدار با کسانی که در نزدیکی مشاغل شما زندگی می کنند و کار می کنند، شرکت در رویدادهای حضوری است. این رویدادها به طور معمول از نظر ماهیت، حرفه ای هستند، به این معنی که کاملا قابل قبول بوده و انتظار می رود که در مورد شغل شما و اینکه چه محصولات یا خدماتی را ارائه می دهید در آنها صحبت کنید.

برخی کارت های ویزیت را همراه داشته باشید تا بتوانید اطلاعات تماس را با کسانی که با آنها ارتباط برقرار کرده اید، تبادل کنید. راه دیگر برای ارتباط با جامعه شما از طریق خیرین یا کمک های داوطلبانه است. این که آیا کسب و کار شما تصمیم دارد محصولات یا خدمات خود را به یک موسسه خیریه محلی اهدا کند یا یک روز در هفته وقت خود را صرف داوطلب شدن برای کار خیر کند، یک روش عالی برای به دست آوردن شخصیت و اعتبار بیشتر در جامعه است.

بازاریابی ارزان با شرکت در یک رویداد حضوری

نتیجه گیری

این لیست از ایده های بازاریابی ارزان به شما نکات مفیدی می آموزد، دلیل آن این است که شما برای دریافت نتایج واقعی از طریق بازاریابی مجبور نیستید بودجه زیادی داشته باشید. بعضی اوقات کافی است کمی خلاقیت و تفکر بیشتر داشته باشید تا از بودجه کمتری برای بازاریابی خود استفاده کنید. این که آیا شما از محتوای قدیمی استفاده می کنید یا از ارتباطات رسانه های اجتماعی خود نهایت استفاده را می برید، تفاوتی ندارد. این ایده های بازاریابی ارزان می توانند در کمک به شغل شما برای به حداکثر رساندن تاثیر فعالیت های بازاریابی و افزایش نرخ تبدیل کمک کنند.

_____________________________________________________________

همچنین در زمینه ی بازاریابی میتوانید مقالات زیر را مطالعه نمایید:

 1. بازاریابی بیمه عمر
 2. بازاریابی بین المللی
 3. استراتژی بازاریابی
 4. تبلیغات در گوگل
 5. روش های جدید بازاریابی
 6. بازاریابی غیرمستقیم
 7. بازاریابی دهان به دهان
 8. بازاریابی اجتماعی

حتما ببینید

بازاریابی غیرحضوری چیست؟

بازاریابی غیرحضوری چیست؟ بررسی مزایا و انواع آن

بازاریابی غیرحضوری نوعی از بازاریابی است که در برابر بازاریابی حضوری و بازاریابی مستقیم قرارمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *