زمان ایندکس گوگل برای هر صفحه چقدر است؟ عوامل موثر در افزایش آن چیست؟

زمان ایندکس گوگل، برای هر صفحه سایت به طور میانگین بین ۴ روز تا ۴ هفته طول می کشد، تا وب سایت یا صفحه جدید شما توسط گوگل خزیده و ثبت شود. این محدوده اما، بسیار گسترده است و توسط کسانی که ادعا می کنند سایت های ایندکس شده در کمتر از ۴ روز دارند، به چالش کشیده شده است. حتی اگر موتور جستجوی گوگل، بی حد و حصر روی یک الگوریتم کار کند، محاسبات ریاضی که در پشت صحنه اتفاق می افتد نمی تواند پاسخی محکمی برای ما داشته باشد. کارشناسان امر بر این باورند که مدت زمان لازم برای ایندکس شدن سایت در گوگل چیزی حدود ۴ روز تا حداکثر یک ماه می تواند باشد. البته مدت زمان ایندکس شدن توسط گوگل به عوامل متعددی از جمله سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت نیز وابسته است.

در این مقاله به بررسی کامل نحوه ایندکس شدن صفحات توسط گوگل خواهیم پرداخت و زمان ایندکس گوگل برای هر صفحه را مورد بررسی قرار خواهیم داد و عوامل موثر در افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت در گوگل  را به شما آموزش خواهیم داد، پس ما را تا انتها همراهی کنید.

زمان لازم برای ایندکس شدن سایت در گوگل

ایندکس شدن در گوگل چیست؟

ایندکس شدن یک سایت یا صفحه در گوگل به معنی بررسی، ثبت تغییرات و مطالب تازه به وسیله ربات های گوگل است، که در انتها به ثبت و نمایش این صفحات یا محتوای جدید در میان جستجوهای کاربران ختم می شود. زمان ایندکس گوگل برای هر صفحه به عوامل گوناگونی بستگی دارد. ایندکس شدن سریع یک عامل بسیار مهم در افزایش ترافیک سایت و جذب مخاطب بیشتر است.

 

چگونه سایت ها توسط گوگل خزیده و ایندکس می شوند؟

کل فرآیند ایندکس سازی توسط الگوریتم جستجوی گوگل و ربات هایی مانند Googlebot انجام می شود که محدودیت هایی در سرعت واقعی سخت افزار و فضای فیزیکی سرورها دارند. این رباتها به طور مداوم اجرا می شوند از این طریق، گوگل نقشه ای از کتابخانه بینهایت اینترنت  را ایجاد می کند. ربات گوگل وقتی با سایتی مواجه می شود، اطلاعات موجود در وب سایت را طبق دستورالعمل مندرج در پرونده robots.txt سایت می خواند. ربات هایی مانند Googlebotترجیح می دهند متن را بخوانند و لینک هایی را که پیدا می کنند برای اطلاعات بیشتر به بانک اطلاعلاتی گوگل ارسال می کنند، این ربات ها نقشه های تهیه شده توسط مدیران وب را دنبال می کنند.

محتوایی که توسط ربات گوگل کشف شده  به سرورهای Google ارسال می شود.اگر صاحب سایت جدید هستید و می خواهید سایت شما در سریعترین زمان، ایندکس شود، ممکن است بخواهید با استفاده از برخی از روش های ذکر شده درادامه این مقاله، کانون توجه را به سمت سایت خود جلب کنید، تا ربات هایی که به دنبال خواندن مطالب تازه هستند به دامنه شما کشیده شوند.

 

آیا می توان زمان ایندکس گوگل برای صفحات را کاهش داد؟

بله، بسیاری از وب مسترها متوجه شده اند که برداشتن قدم هایی در رابطه با نشانه گذاری برای  گوگل مبنی بر اینکه شما یک صفحه یا وب سایت جدید و واقعی را با قابلیت های بالقوه برای ارائه دارید، می تواند زمان ایندکس گوگل برای هرصفحه را از چند روز تا چند هفته کاهش دهد.

 سعی کنید موارد زیر را به منظور کاهش زمان ایندکس گوگل در نظر بگیرید:

  • محتوای با کیفیت تولید کنید.
  • کدهای سایت خود را بهینه کنید.
  • لینک های درونی در صفحه اصلی را فراموش نکنید.
  • برای تصاویر متن جایگزین و عنوان مناسب انتخاب کنید.
  • نقشه سایت خود را بررسی ودر گوگل ثبت نمایید.

افزایش سرعت ایندکس گوگل

۶ روش ایندکس سریع مطالب در گوگل در سال ۲۰۱۹

 

از Google Analytics استفاده کنید

Google Analytics یک ابزار جامع و رایگان تجزیه و تحلیل وب است که داده های ترافیک وب سایت را در گزارش های قابل تنظیم، جمع آوری و سازمان دهی می دهد. اتصال GoogleAnalytics به وب سایت شما راهی برای سلام کردن به گوگل است!  گرچه ممکن است داده ها در Google Analytics تا ایندکس شدن وب سایت شما ظاهر نشوند، اما سیگنال هایی را به گوگل ارسال می کند که به گوگل یادآوری می کند، شما در مورد حضور وب یا صفحه خود در نتایج جستجو مصمم هستید. این قضیه به کاهش زمان ایندکس گوگل برای صفحات سایت شما کمک چشمگیری خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم آموزش کامل گوگل آنالیتیکس در وردپرس رادر وبلاگ مستر ادز از دست ندهید.

 

گوگل سرچ کنسول را تنظیم کنید

گوگل سرچ کنسول، که قبلاً Google Webmaster Tools نامیده می شد، اطلاعات عمیق تری در مورد نحوه ظاهر شدن وب سایت شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) به شما ارائه می دهد و وقتی Googlebot مشکلی در خزیدن و ایندکس کردن سایت شما دارد، به شما گزارش می دهد. قبل از این که سایت شما در ابتدا ایندکس شود، هیچ گونه اطلاعات کنسول جستجویی را دریافت نمی کنید. اما تنظیم دستی ایندکس شدن صفحات توسط شما، چراغ سبز دیگری را به Googlebot ارسال می کند، تا زمان ایندکس گوگل برای صفحات سایت شما تا حد امکان کاهش یابد.

 

نقشه سایت خود را ثبت و ارسال کنید

اگرمی خواهید یک نقشه سایت ایجاد کنید، که نمای کلی آن از سایت شما برای ربات های گوگل به صورت کاملا بهینه شده باشد، می توانید از Generator Map Google Generator استفاده کنید. ارسال نقشه سایت و ثبت آن در گوگل تاثیر به سزایی در افزایش سرعت ایندکس صفحات وب سایت شما در گوگل خواهد داشت.

 

توصیه می کنیم به منظور آشنایی کامل با نقشه سایت و نحوه طراحی و ثبت آن در گوگل مقاله زیر را که به صورت کامل و جامع به این موضوع پرداخته، مورد مطالعه قرار دهید.

نقشه سایت (سایت مپ) چیست ؟ آموزش طراحی و ثبت در گوگل

ایجاد نقشه سایت و افزایش سرعت در ایندکس گوگل

با وب سایتهای دیگر معاشرت کنید!

این معاشرت با وب سایت های دیگر می تواند به طرق مختلف مانند موارد زیر صورت پذیرد:

  • به دنبال فرصت هایی برای نوشتن مطالبی در سایت های دیگر به صورت رایگان و به عنوان مهمان باشید.
  • سایت خود را در فهرست های وبلاگ، دایرکتوری های تجاری و انجمن ها ثبت یا وارد کنید.
  • اطلاعیه های مطبوعاتی و یا خبری ارسال کنید.
  • پادکست ها و ویدئوهای آموزشی رایگان و ارزان ارائه دهید.

این معاشرت باعث می شود موتورهای جستجو سریعتر شما را پیدا کنند و مسیر خود را به سمت وب سایت شما برای بررسی بیشتر تغییر دهند، و در نتیجه زمان ایندکس گوگل برای صفحات سایت شما کاهش می یابد.

 

بک لینک طبیعی بگیرید

گرفتن بک لینک از سایت های دیگر و به طور کلی لینک های ورودی به سمت سایت شما، باعث می شود، مسیرهایی برای سایت شما در وب سایت های دیگر ایجاد شود که گوگل قبلا در آنها خزیده است. و این باعث می شود، وب سایت شما سریعتر ایندکس شود و به اصطلاح ربات جستجو گر زودتر شما را پیدا کند.

 

هرچند که گرفتن بک لینک های طبیعی کار آسانی به نظر نمی رسد، اما با مطالعه مقاله زیر در رابطه با لینک بیلدینگ و فرآیند بک لینک سازی، متوجه می شوید که این قضیه آنقدرها هم پیچیده نیست.

لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه بک لینک طبیعی بگیریم؟

 

لینک بیلدینگ

در رسانه اجتماعی فعالیت کنید

ما در عصری زندگی میکنیم که رسانه های اجتماعی در حال حاکمیت هستند و خواه از آن لذت ببرید یا نه، کسانی که می خواهند به وب سایتشان توجه بیشتری جلب شود و سریعتر از طرف گوگل ایندکس شوند، باید از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای ایجاد پیوند با مشتری و طرفداران  و کاربران استفاده کنند.

امروزه، فیس بوک، توییتر و اینستاگرام از محبوب ترین و پر کاربردترین رسانه های اجتماعی هستند. سعی کنید در رسانه های اجتماعی حضور مداوم داشته باشید و با نام کسب و کار خود حساب کاربری ایجاد کنید و لینک صفحات سایت خود را در پیج کاربری خود به اشتراک بگذارید. Googlebot دائما در رسانه های اجتماعی خزیده، و پیوندهای دنبال شده و همچنین لینک های nofollow را دنبال می کند. این عضویت در رسانه های اجتماعی باعث می شود شما بیش از پیش در دید ربات های گوگل قرار گرفته و زمان ایندکس گوگل برای سایت شما به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.

استفاده از اینستاگرام

حتما ببینید

بازاریابی غیرحضوری چیست؟

بازاریابی غیرحضوری چیست؟ بررسی مزایا و انواع آن

بازاریابی غیرحضوری نوعی از بازاریابی است که در برابر بازاریابی حضوری و بازاریابی مستقیم قرارمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *