گوگل مپ و آموزش کامل ثبت کسب و کار شما در آن

گوگل مپ (Google map یک سرویس مبتنی بر وب است که اطلاعات مفصلی درباره مناطق جغرافیایی و نقاط مختلف جهان ارائه می دهد. علاوه بر نقشه های جاده ای معمولی، گوگل مپ از مکان های مختلف هوایی و ماهواره ای، نقشه هایی را ارائه می دهد. در بعضی از شهرها، گوگل مپ نماهای خیابانی شامل عکس های از پیش تهیه شده را آماده و به کاربران ارائه می دهد. ثبت محل کسب و کار شما در گوگل مپ یکی از مهمترین فاکتورهای سئو خارجی سایت یا فروشگاه اینترنتی شماست. این آیتم شدیدا در افزایش ترافیک سایت شما نیز موثر خواهد بود.

در این مقاله به معرفی مزایای ثبت کسب و کار شما در گوگل مپ خواهیم پرداخت و نحوه ثبت آدرس در نقشه گوگل از طریق موبایل و سیستم های دسکتاپ را به طور مجزا و کامل آموزش خواهیم داد و در انتها موارد مربوط به سئو نقشه گوگل را مورد بررسی قرار می دهیم.

گوگل مپ

خدمات ارائه شده توسط گوگل مپ چیست؟

 • یک برنامه ریز مسیر برای رانندگان، دوچرخه سواران و کاربران وسایل حمل و نقل عمومی که می خواهند از یک مکان خاص به مکان دیگر سفر کنند، می باشد.
 • رابط برنامه گوگل مپ (API)، این امکان را برای مدیران وب سایت ها فراهم می کند که نقشه گوگل مکان خود را در یک سایت اختصاصی مانند یک راهنمای املاک و مستغلات یا صفحه خدمات و فروش محصولات خود قرار دهند.
 • گوگل مپ در موبایل، یک سرویس موقعیت مکانی برای رانندگان ارائه می دهد که از طریق یک سیستم موقعیت یاب جهانی موسوم به GPS امکان رانندگی آسان و بی دغدغه را برای رسیدن به مقصد فراهم می آورد.
 • گوگل مپ سرویسی به نام Google Street View دارد که به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق تصاویر پانورامیک افقی و عمودی، نمای خیابان ها در شهرهای مختلف جهان را مشاهده نمایند.
 • ارائه تصاویری از ماه، مریخ و کهکشان راه شیری که برای ستاره شناسان و منجمان بسیار ارزشمند است.

 

مزایای ثبت کسب و کار من در گوگل مپ چیست؟

۱- اعتماد مشتریان را افزایش می دهد

طبق مقاله ای از Inc، انسانی سازی یک برند برای تقویت اعتماد بسیار مهم است. انسانی سازی یک برند شامل اضافه کردن عکس هایی از کارمندان و خودتان به وب سایت شرکت و همچنین افزودن برگه “درباره ما” به منو وب سایت شما می باشد. روش دیگر برای شخصی سازی شغل شما ثبت کسب و کار شما در گوگل مپ می باشد، که به مشتریان این امکان را می دهد تا مکان نام تجاری شما را بیابند. این باعث افزایش سطح راحتی آنها می شود و باعث می شود آنها بیشتر به سمت شما جذب شوند. همچنین، این قضیه باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود، چرا که به آنها نمی گویید که باید به تجارت شما اعتماد کنند، شما به آنها نشان می دهید.

مزایای ثبت کسب و کار من در نقشه گوگل

۲- به فرآیند تحقیق مشتریان کمک می کند

طبق تحقیقات، مدیران و مالکان کسب و کارهای مختلف اظهار می دارند که ۸۲٪ از مصرف کنندگان قبل از بازدید از یک فروشگاه، به صورت آنلاین درباره آن تحقیق می کنند. چنین تحقیقاتی ممکن است مستلزم این باشد که بدانیم فروشگاه در چه مکانی قرار دارد و نمای داخل و بیرون آن چگونه است. سرویس Google Street View با اجازه دادن به مشتریان آینده نگر، امکان بازدید مجازی از محل را قبل از بازدید حضوری، برای مشتری میسر می سازد.

مشتریان می توانند اطلاعات ارزشمندی را درباره شما از طریق این ابزار مجازی به دست آورد. مانند نمای داخلی و بیرونی فروشگاه یا شرکت شما و سایر جزئیات مربوط به آن، که تحقیق درباره آن بدون استفاده از گوگل مپ کاری دشوار است. فرآیند تحقیق باعث افزایش شانس بازدید مشتریان از تجارت شما و انجام خرید می شود. درحقیقت، مشتری بالقوه شما می تواند با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشد. از این گذشته طبق آمار، ۴۳٪ جستجوها در گوگل مپ انجام می شود.

 

۳- دسترسی آسان به مخاطبان هدف را میسر می سازد

فرض کنیم شما یک مغازه فروش لوازم کوهنوردی هستید که مخاطبان هدف شما عمدتا کوهنوردان و طبیعت دوستان هستند. برای جذب مخاطب مورد نظر خود، بنرهای مختلف از کوهنوردان و عکس های یادگاری از مشتریان با لوازم شما را در مغازه خود آویزان کرده اید. سرویس Google Street View این نمایش را برای شما تکمیل می کند.

مخاطبان شما از طریق آن نمای داخلی فرشگاه شما و دکوراسیون جذاب شما را می بینند و جذب شما می شوند. مخاطبان هدف محلی شما ممکن است برای پیدا کردن بهترین و نزدیکترین فروشگاه لوازم کوهنوردی، گوگل مپ را زیر و رو کنند. از آنجا که شما فروشگاه خود را در نقشه گوگل ثبت کرده اید، در نتایج جستجو ظاهر می شوید و نه تنها مخاطبان هدف که مشتریان جدید نیز پیدا خواهید کرد.

 

۴- به مشتریان کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند

آیا پارکینگ یا جای پارک کافی در نزدیکی شرکت شما وجود دارد؟ آیا آنها برای استفاده از خدمات یا بازدید از فروشگاه شما باید در ساعت مقرری مراجعه کنند؟ آیا منطقه شما در محدوده طرح های ترافیکی واقع شده است؟

اینها سؤالاتی هستند که مشتریان می خواهند پاسخ آن را بدانند، اما برای پیدا کردن آنها ممکن است نیاز به مراجعه به گوگل مپ داشته باشند. با ثبت کسب و کار شما در نقشه گوگل، مشتریان تصمیمات خود را آگاهانه اخذ می کنند. و می توانند برای مراجعه به شما  برنامه ریزی کنند. این به مشتریان کمک می کند تا با آرامش و بدون نگرانی به شما مراجعه و تجربه کاربری خوبی را به ثبت برسانند.

 

۵- این یک تجربه امن و راحت است

مشتریان می توانند در هر مکانی که باشند از نمای خیابان گوگل استفاده کنند؛ درمرکز خرید، پارک، کنسرت و در هر مکان دیگری می توانند به شما دسترسی داشته باشند و شما را پیدا کنند. طبق تحقیقات، مغز شصت بار سریعتر تصاویر را نسبت به متن پردازش می کند. شاید به همین دلیل باشد که تصاویر ۴۰ برابر بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند.

به هر حال، نکته این است که تصاویر سه‌ بعدی از مشاغل شما سریعتر ازهر توضیح متنی درباره آنچه شما ارائه می دهید، در ذهن مخاطبان شما پردازش می شوند. به عبارت دیگر، یک عکس گویای هزاران کلمه است. ثبت کسب و کار و شغل شما در نقشه گوگل و رصد کردن موقعیت شما در گوگل مپ توسط مخاطبان، باعث ایجاد یک تجربه امن و راحت برای مخاطبان شما می شود.

در ادامه به آموزش کامل ثبت مکان در گوگل مپ به وسیله سیستم های دسکتاپ و سیستم های موبایلی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

google map

مراحل افزودن مکان در گوگل مپ به وسیله موبایل

۱- گوگل مپ را باز کنید. روی نماد برنامه که شبیه به یک پین مکان، در نقشه است، ضربه بزنید. با این کار نمای نقشه باز خواهد شد. اگر از شما اطلاعات ورود خواسته شد، قبل از ادامه ، یک حساب کاربری با انتخاب آدرس ایمیل و تعیین یک رمز عبور برای خود ایجاد کنید.

 

۲- در گوشه سمت چپ بالای صفحه یک منوی بازشو ظاهر می شود.

سپس روی گزینه Add a missing place کلیک کنید. این گزینه را در قسمت پایین منو پیدا خواهید کرد. انجام این کار شما را به صفحه  Add a place می برد.

ثبت در نقشه گوگل

۳- نام مکان مد نظر خود را اضافه کنید. روی قسمت Name در بالای صفحه کلیک کنید، سپس نام مکان خود را تایپ کنید. باید دقیقاً همانطور که می خواهید نام شما ظاهر شود، نام آن را هجی کنید.

انتخاب نام در گوگل مپ

در ادامه

۴- روی قسمت Address کلیک کنید، سپس آدرس خیابان محل کار خود را تایپ کنید. در صورت حتماً نام شهر، استان و کد پستی خود را وارد کنید. هرچه اطلاعات بیشتری را در اینجا وارد کنید، گوگل سریعتر قادر به تأیید وجود مکان شما خواهد بود.

 

۵- پس از آن یک دسته مکان را انتخاب کنید. روی قسمت  Category کلیک کنید، سپس روی دسته ای که با مکان شما ارتباط دارد کلیک کنید. با تایپ کردن در قسمت جستجوی دسته ها می توانید یک دسته خاص را جستجو کنید.

انتخاب دسته در گوگل مپ

۶- در ادامه می توانید اطلاعات غیر ضروری خود را وارد کنید:

 • شماره تلفن، روی کادر متن تلفن کلیک کنید، سپس شماره تلفن مکان خود را تایپ کنید.
 • وب سایت، روی کادر متن وب سایت کلیک کنید، سپس آدرس وب سایت خود را وارد کنید.
 • ساعت کاری، بر روی کادر افزودن ساعت کلیک نمایید، سپس روزهای کاری و ساعات کاری خود را تنظیم کنید.

 

۷- حال روی دکمهSend  کلیک کنید. دکمه ارسال در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد. با این کار درخواست شما به گوگل ارسال می شود. شما باید نامه ای در مورد پذیرش یا عدم پذیرش درخواست خود طی دو هفته آینده دریافت کنید.

ثبت محل کار در نقشه گوگل

 

مراحل افزودن مکان در گوگل مپ برای دسکتاپ

۱ به آدرس https://www.google.com/maps در مرورگر خود بروید. اگر وارد گوگل مپ شده اید، می توانید مکانی را از طریق این وب سایت به آن اضافه کنید. اما اگر هنوز وارد سیستم نشده اید، روی گزینه ورود به سیستم در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و قبل از ادامه، آدرس ایمیل و رمز عبور ایمیل خود را وارد کنید.

گوگل مپ

۲ یک منوی بازشو درگوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد.

روی آن کلیک کنید و گزینه Add a missing place را انتخاب کنید. با کلیک بر روی آن، پنجره ای تحت عنوان Add a place  در سمت چپ بالای صفحه دیده می شود.

 

۳- یک نام را برای مکان خود وارد کنید. روی قسمت Name در بالای پنجره Add a place کلیک کنید، سپس نام مکانی را که می خواهید اضافه کنید، تایپ کنید.

نقشه گوگل ثبت

۴- سپس آدرس محل را اضافه کنید. در قسمت Address، آدرس خیابان محل کار خود را تایپ کنید. در صورت لزوم باید نام شهر، استان و کد پستی خود را نیز وارد کنید.

 

در ادامه

۵- یک دسته را برای خود انتخاب کنید. روی قسمت متن  Category کلیک کنید، سپس روی فهرست، دسته ای را که به کسب وکار شما مرتبط است انتخاب و روی آن کلیک کنید.

 

۶- می توانید اطلاعات غیر ضروری زیر را نیز اضافه کنید:

 • شماره تلفن، با کلیک روی Phone text box
 • آدرس وب سایت، با کلیک روی Website text box
 • ساعات و روزهای کاری، با کلیک روی Add hours

ثبت مکان در نقشه گوگل

۷-  پس از تکمیل اطلاعات، درگوشه سمت راست و پایین صفحه Add a place   روی گزینه آبی رنگ Submit کلیک کنید تا ثبت مکان شما تکمیل شود. شما باید ظرف حدود دو هفته ایمیلی را از سمت گوگل دریافت کنید که تأیید کند مکان شما به گوگل مپ اضافه شده است یا خیر. اگر مکان از قبل وجود داشته باشد، یک پنجره بازشو با آدرس فعلی مکان دریافت خواهید کرد. اگر پنجره بازشو به شما اطلاع می دهد که این مکان وجود دارد اما مکانی اشتباهی است، می توانید از طریق گزینه SUBMIT ANYWAY از گوگل بخواهید در هر صورت اطلاعات آن را ارسال و مکان را ثبت کند.

 

روش های سئو نقشه گوگل و ارتقاء در گوگل مپ

در ادامه به بررسی مهمترین موارد مربوط به سئو نقشه گوگل خواهیم پرداخت و روش های ارتقاء مکان خود درگوگل مپ را به شما آموزش خواهیم داد.

 

۱- از کلید واژه ها در نام تجاری خود استفاده کنید

استفاده از کلید واژه ها یک عامل مهم در رتبه بندی گوگل مپ شما است. برخی فکر می کنند دلیل آن این است تا مردم بتوانند شرکت یا فروشگاه محلی مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنند. از آنجا که شرکت ها به طور طبیعی از کلمات کلیدی در نام های تجاری خود استفاده می کنند، گوگل ممکن است یک کسب و کار را برای یک کلمه کلیدی به دلیل جستجوی بیشتر کاربران، بالاتر از بقیه نمایش دهد.

 

۲- مطمئن شوید که دسته بندی های شما صحیح و مرتبط است

بعضی اوقات، دسته بندی های گوگل مپ ممکن است کاملاً مرتبط به یک تجارت خاص نباشد. اطمینان حاصل کنید که دسته اصلی شما تا حد ممکن با کلمه کلیدی اصلی که می خواهید در آن رتبه بندی شوید، مرتبط است. یک راه خوب برای این کار، تایپ کردن کلید واژه اصلی خود به علاوه نام شهرهای مختلف در گوگل و کپی کردن از متداول ترین موارد رتبه بندی شده است.

دسته بندی در Googlemap

۳- سایت خود را بهینه کنید

وب سایت شما که نام آن در گوگل مپ ثبت شده است. کاملاً باید با موبایل سازگارباشد و فرآیند مربوط به بهینه سازی موبایل، باید به دقت انجام شود. شما باید دارای گواهی SSL باشید و سرعت سایت شما باید نسبتاً سریع باشد تا در گوگل مپ و جستجوی ارگانیک بالاتر از رقبا نمایش داده شوید. وقتی افراد به دنبال تماس با یک کسب و کارمحلی هستند، معمولاً از دستگاه های تلفن همراه خود استفاده می کنند. ما در دنیای تلفن های همراه  قرار داریم، بنابراین یک طراحی دوستانه موبایل، داشتن گواهینامه SSL و افزایش سرعت سایت، می تواند یک مزیت مستقیم در رتبه بندی کسب و کار ما در گوگل مپ باشد.

 

۴- بارگذاری محتوای بهینه شده

محتوایی که در صفحه سایت شما بارگذاری شده و به اطلاعات و نقشه شما در گوگل مپ لینک می شود باید معتبر باشد و تصاویر جغرافیایی، اصلاح کننده جغرافیایی مرتبط، کلمات کلیدی مرتبط و نسخه های LSI آنها به درستی و چندین بار درصفحه درج شود. این قضیه به رتبه بندی بهتر و سئو نقشه گوگل شما کمک می کند.

 

۵- فعالیت در شبکه های اجتماعی

برای رتبه بندی بالاتر در گوگل مپ و همچنین ارتقاء در نتایج جستجوی ارگانیک کاربران، سیگنال های دریافتی از شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی خواهند داشت. شما می توانید با ارائه تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی با لینک شرکت خود، مخاطبان محلی را جذب خود کنید. این امر باعث می شود در منطقه محلی خود با ترافیک بیشتری مواجه شوید.

 

۶- تعامل بیشتر با مخاطبان

بررسی افراد و ثبت نظرات برای شما می تواند به شما در رتبه بندی بهتر در نقشه های گوگل کمک کند و در نتایج جستجو میزان کلیک شما را بهبود بخشد. شما همچنین باید جذاب ترین کسب و کار موجود در گوگل مپ بین رقبا باشید و با مخاطبان خود تعامل برقرار کنید.

گوگل مپ

اگر یک وب سایت جدید دارید و سعی در رقابت با رقبا در رتبه بندی نتایج جستجو در یک کلمه کلیدی رقابتی دارید، باید درک کنید که این امر می تواند زمان بر باشد. اما باید بدانید که ثبت کسب و کار شما در نقشه گوگل و رعایت اصول سئو گوگل مپ، می تواند کمک بزرگی به شما در زمینه ارتقاء ترافیک وب سایت و رتبه بندی بهتر شما در نتایج جستجو باشد.

حتما ببینید

بازاریابی غیرحضوری چیست؟

بازاریابی غیرحضوری چیست؟ بررسی مزایا و انواع آن

بازاریابی غیرحضوری نوعی از بازاریابی است که در برابر بازاریابی حضوری و بازاریابی مستقیم قرارمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *