افزایش ممبر تلگرام | افزایش طبیعی ممبر کانال و گروه در تلگرام

افزایش ممبر تلگرام

افزایش ممبر تلگرام می تواند باعث رشد تجارت و فروش و افزایش ترافیک وب سایت شما شود. شما اگر از تلگرام استفاده می کنید و کانال یا گروهی را راه اندازی نکرده اید، برای ایجاد کانال و گروه تلگرامی و افزایش ممبر تلگرام به صورت طبیعی، این مقاله را از دست ندهید. اگر نمی دانید چگونه کانال یا گروه تلگرامی خود را تبلیغ کنید و افزایش ممبر تلگرام به صورت واقعی برای شما کاری دشوار است، نگران نباشید، چرا که در این مقاله تمامی راهکارهای جذب ممبر تلگرام برای کانال و گروه تلگرامی شما را به صورت مجزا و کامل توضیح خواهیم داد.

افزایش ممبر تلگرام

روش های افزایش ممبر تلگرام در کانال های تلگرامی

 افزایش ممبر تلگرام چه مزایایی برای کانال شما دارد؟

اگر کسب وکاری خاص دارید و یا بازاریاب هستید، می دانید که مشتری برابر با فروش بیشتر است. اگر مشتری های وفادار بیشتری داشته باشید، پس فروش بیشتری نیز خواهید داشت.

با افزایش اعضای کانال تلگرام می توانید به اهداف زیر دست پیدا کنید:

  • مشتریان خود را افزایش دهید
  • فروش شرکت خود را افزایش دهید
  • محصولات خود را تبلیغ کنید
  • ترافیک را به وب سایت یا وبلاگ خود هدایت کنید
  • با تبلیغ کانال های دیگر خود و موارد موارد دیگر، درآمد کسب کنید

اینها تنها چند دلیل برای  جذب ممبر تلگرام برای کانال شماست.

کانال تلگرام

۱۲ روش طبیعی افزایش ممبر تلگرام برای کانال

۱- یک نام کوتاه و تجاری انتخاب کنید

انتخاب نام برای کانال تلگرام شما، همانند انتخاب نام مناسب برای یک کتاب است. اگر حساب کاربری تلگرام دارید و می خواهید یک کانال جدید را راه اندازی کنید، همیشه یک نام کوتاه را انتخاب کنید که به راحتی در ذهن باقی بماند. همیشه در هنگام انتخاب  نام کانال جدید خود از ۲ تا ۳ کلمه استفاده کنید که حداکثر ۱۲ حرف دارند. این تنها یک فرض است، اما به یاد داشته باشید، نام کوتاه و مرتبط از مهمترین اصول برندسازی است. سعی کنید برای افزایش مبر تلگرام نام سایر کانال های معروف را کپی نکنید. همیشه سعی کنید ذهن خود را باز کنید و به چیزی متفاوت و خلاقانه فکر کنید. بعدا می توانید نام یک کانال را تغییر دهید، هرچند این کار توصیه نمی شود. بنابراین، وقت بگذارید و نامی بی نظیر را انتخاب کنید.

 

۲- یک نام کاربری مناسب و مرتبط انتخاب کنید

اگر در حال ایجاد یک کانال عمومی هستید، باید یک نام کاربری به آن بدهید. با وارد کردن نام کاربری در تلگرام می توانید به راحتی کانال خود را جستجو کنید. بنابراین، سعی کنید یک نام کاربری را که مطابق با نام کانال شما است انتخاب کنید. فرض کنید نام کانال شما “راهنمای تلگرام ” است، سپس نام کاربری را “Telegramguide” بگذارید. اگر این دو مورد ناسازگار باشد، باعث سردرگمی کاربران خواهد شد. یافتن کانال شما با تایپ نام کانال شما امکان پذیر نیست. کاربر برای رسیدن به کانال شما مجبور است نام کاربری شما را جستجو کند. اگر نام کانال خود را انتخاب نکرده اید، ابتدا یک نام کاربری کوتاه که با نام تجاری شما منطبق است را انتخاب کنید و سپس  نام کانال را مطابق با نام کاربری تغییر دهید.

 

۳- ارائه توضیحات و انتخاب تصویر مناسب برای کانال

ارائه توضیحات درست برای توصیف کانال شما ضروری است. وقتی اولین بار کاربر به کانال شما می آید، توضیحات را می خواند. اگر توضیحات شما را آموزنده بداند، به کانال شما می پیوندد. بنابراین، برای جذب ممبر تلگرام بیشتر، همیشه اطلاعات صحیح را در توضیحات کانال خود قرار دهید. همچنین باید یک تصویر جذاب را برای کانال خود انتخاب کنید.  به یاد داشته باشید که کانال های تلگرام، تصاویری به سبک دایره ای را به عنوان نماد نمایش می دهند. بنابراین، سعی کنید یک تصویر دایره ای منحصر به فرد و مرتبط ایجاد کنید.

تصویر کانال تلگرام

۴- مبحث مناسب را انتخاب کنید

اگر می خواهید دنبال کنندگان را در کانال تلگرام خود افزایش دهید، برای شروع کار به موضوع مناسب نیاز دارید. قبل از ایجاد کانال خود، باید کمی تحقیق کنید. چند کانال بزرگ را انتخاب کنید و بررسی کنید که آنها چه چیزی ارسال می کنند. هر روز به بازدیدهای پست ها نگاه کنید، این به شما در ایجاد اولین پست کمک می کند. در ابتدا سعی کنید پست هایی مشابه با کانال های بزرگ در حوزه فعالیت خود ارسال کنید. فراموش نکنید که قبل از تبلیغ کانال خود به چند پست جذاب نیاز دارید.

 

۵- از تصاویر در پست های خود استفاده کنید

طبق تحقیقات، پست های تصویری بازدید بیشتری نسبت به پست های متنی  دارند. اگر با پست متنی خود تصویر یا ویدئویی ارسال می کنید، این یک گام بلند برای افزایش مبر تلگرام کانال شما می باشد. فراموش نکنید که از تصاویر و ویدئوهای علامت دار استفاده کنید. اگر شخصی پست های علامت گذاری شده شما را به اشتراک بگذارد، دسترسی  دیگران به کانال شما آسان خواهد بود. یک پست با یک تصویر نسبت به یک پست عادی دو برابر بیشتر بازدید می شود.

 

۶- تداوم داشته باشید

تداوم و ثبات یک راه طبیعی برای افزایش ممبر تلگرام است. اول از همه، یک بازه زمانی را انتخاب کنید، در طی این مدت شما باید روزانه و منظم پست های خود را منتشر کنید. اگر به دنبال انتشار روزانه دو پست در روز هستید، به طور مرتب دو پست را منتشر کنید. این تداوم به شما کمک می کند تا اعضای وفاداری برای کانال خود به دست آورید. اگر مرتبا مطالب مفیدی ارسال کنید، اعضای کانال شما به مرور افزایش می یابد. همیشه برای سلیقه خوانندگان روزانه خود پست هایی را قرار دهید، نه برای اعضای موقت خود، زیرا اعضای وفادار به هر دلیلی کانال شما را ترک نمی کنند.

کانال تلگرام

۷- کانال خود را قبل از تبلیغات تمیز کنید

پس از انجام این مراحل فوق، برای به دست آوردن اعضای بیشتر به تبلیغ نیاز دارید. اما قبل از آن، شما باید کانال خود را تمیز کنید. به این معنی که اگر یک کانال در زمینه بازاریابی یا تبلیغات دارید، هر پستی که به موضوع کار شما مربوط نیست، یا جالب نیست را حذف کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است کاربر جدیدی که  به کانال شما می آید و پست های غیر مرتبط را مشاهده می کند، علاقه ای به پیوستن به کانال شما نداشته باشد. اما اگر همه پست های شما بی نظیر و مفید و مرتبط باشند، مطمئنا تعداد زیادی اعضای وفادار به دست می آورید.

 

۸- تبلیغ در رسانه های اجتماعی

اما چگونه کانال تلگرام خود را به صورت رایگان تبلیغ کنیم؟ پاسخ  رسانه های اجتماعی است. بسیاری از مردم جهان از رسانه های اجتماعی به منظور یادگیری و سرگرمی استفاده می کنند. شما نیز باید گروه های مرتبط Facebook را برای کانال خود جستجو کنید، جایی که می توانید تصاویر علامت گذاری شده خود را به اشتراک بگذارید. اگر صفحات فیسبوک یا حساب های اجتماعی دیگری با دنبال کنندگان خود دارید، می توانید از آنها برای تبلیغ کانال جدید تلگرام خود استفاده کنید. برخی از پست های مفید کانال خود را ارسال کنید و از اعضای خود بخواهید به آنجا بپیوندند. اگر از WhatsApp استفاده می کنید، می توانید در آنجا نیز از دوستان خود بخواهید که به کانال جدید شما بپیوندند.

 

۹- از Quora استفاده کنید

در واقع Quora ویکیپدیای سوالات است. در اصل Quora به ما کمک می کند تا روند افزایش ممبر تلگرام خود را به طور چشمگیری سرعت ببخشیم. در Quora، بسیاری از افراد سوالات مربوط به مسنجر تلگرام را مطرح می کنند. برای افزایش سریع اعضای کانال تلگرام خود می توانید از این پلتفرم استفاده کنید. اگر پاسخ سوالات مربوط به تلگرام را می دانید، پاسخ خود را بدهید و پیوند کانال خود را پس از ارسال بگذارید. این خوانندگان را به بازدید از کانال شما تهییج می کند.  شاید باور نکنید اما با استفاده از Quora می توانید هزاران عضو را در چند روز به دست آورید. همچنین می توانید از سایت های دیگر پرسش و پاسخ برای تبلیغ کانال خود استفاده کنید.

quora چیست

۱۰- تبلیغ در وبلاگ یا وب سایت خود

اگر شما یک وبلاگ یا وب سایت در حال اجرا دارید و هر روز بازدید کننده دارید، پس این مکانی مناسب برای شروع تبلیغات به صورت رایگان است. اگر می خواهید افزایش ممبر تلگرام به صورت طبیعی و رایگان را تجربه کنید، پس یک تبلیغ با تصویر جذاب در نوار کناری یا هدر سایت خود ایجاد کنید و لینک کانال خود را در آنجا قرار دهید. اگر تصویر شما جذاب باشد، مطمئنا بازدید کنندگان وبلاگ شما از آن پیوند پیروی می کنند. برای معتبرتر کردن آن، پیوند وبلاگ خود را در توضیحات کانال خود قرار دهید.

 

۱۱- تبادل لینک کانال

تبادل لینک کانال راهی آسان برای اضافه کردن اعضای بیشتر به کانال شما نیست، اما سریعترین راه برای جذب ممبر تلگرام و تقویت کانال شما است. اول از همه، شما باید به جستجوی کانالی بپردازید که دارای موضوع مرتبط با کانال شما باشد. شما همچنین می توانید سراغ موضوعات دیگر بروید، اما این ممکن است نتیجه خوبی به شما ندهد. وقتی کانال مدنظر را پیدا کردید، باید مدیر آن کانال را پیدا کرده و از وی بخواهید که تبلیغاتی را برای شما انجام دهد. قبل از تماس با مدیر، فراموش نکنید که  پست های آن کانال را بررسی کنید. اگر بازدید از پست ها خیلی پایین تر از کانال شما بود، در آنجا تبلیغ نکنید. شرایط منصفانه ای ایجاد کنید و لینک کانال ها را بین دو کانال تبادل کنید. پس از اتمام تاریخ همکاری، حذف تبلیغات را فراموش نکنید.

 

۱۲- تبلیغات پرداخت شده

اگر در کانال خود ۱۰۰۰ عضو دارید و با مدیر یک کانال با ۵۰۰۰ عضو تماس می گیرید، ممکن است او حاضر به تبادل لینک با شما نباشد. در این حالت، می توانید از تبلیغات پرداخت شده استفاده کنید. از یک مدیر تبلیغ برای تبلیغات پولی درخواست کنید و از او بخواهید که تبلیغ شما را در صدر نگه دارد. اگر هزینه ای برای تبلیغات پرداخت کنید، می توانید به راحتی اعضای کانال خود را افزایش دهید، اما به یاد داشته باشید که این یک راهکار رایگان نیست.

ما توصیه می کنیم حتی اگر به تبلیغات پرداختی برای افزایش ممبر تلگرام خود روی می آورید، موارد دیگر را هم در کنار آن در نظیر بگیرید تا برای شما نتجه ایده آل تری به ارمغان بیاورد. توجه داشته باشید که اگر قصد پرداخت هزینه برای تبلیغات در دیگر کانال های تلگرامی را دارید، کانالی را انتخاب کنید که ترجیحا به موضوع کانال شما مرتبط بوده و تعداد اعضای آن  ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از اعضای کانال شما باشد.

جذب ممبر تلگرام

 

روش های افزایش ممبر تلگرام در گروه های تلگرامی

 افزایش ممبر تلگرام چه مزایایی برای گروه شما دارد؟

  • از مشکلات مربوط به محصول یا خدمات خود آگاه می شوید
  • به شما در حل مسائل کمک خواهد کرد
  • دریافت بازخورد مردم به شما در بهبود کسب و کارتان کمک می کند
  • فروش را افزایش می دهید

اینها فقط چند مزیت برای داشتن یک گروه تلگرام و جذب ممبر برای آن است.

گروه تلگرام

۹ روش طبیعی افزایش ممبر تلگرام برای گروه

۱- نام گروه را با نام  کانال خود مطابقت دهید

گروه شما آینه کانال شماست. اگر در حال ایجاد یک گروه مرتبط با کانال خود هستید، باید سعی کنید نام گروه را با نام کانال مطابقت دهید. فرض کنید، شما یک کانال با نام “مستر ادز” دارید، پس احتمالا نام گروه شما باید، “انجمن مسترادز” یا “گروه مسترادز” و یا “تالار گفتمان مستر ادز”  باشد. البته اینها فقط نمونه هستند، اما شما بهتر می دانید چه چیزی برای شما مناسب تر است. اگر نام دیگری را انتخاب کنید که به کانال شما مربوط نمی شود، ممکن است باعث سردرگمی کاربران شود. بنابراین، همیشه در هنگام نامگذاری، نام کانال خود را  در نظر بگیرید.

 

۲- نام کاربری مناسب انتخاب کنید

برای یافتن یک گروه عمومی یک نام کاربری لازم است. اگر گروه شما خصوصی است مشکلی پیش نمی آید. وقتی  پای نام کاربری در میان است، همیشه سعی کنید آن را کوتاه  و مفید انتخاب کنید، به نحوه ای که مطابق با نام گروه شما باشد. در تلگرام راهی برای جستجوی گروه وجود ندارد. اما اگر نام کاربری به گروه خود اختصاص دهید، کاربران می توانند با جستجوی آن به راحتی شما را پیدا کنند. برای از بین بردن سردرگمی، باید نام کانال خود را با نام گروه خود تطبیق دهید. این قضیه در افزایش مبر تلگرام گروه شما موثراست.

ساخت گروه تلگرام

۳- گروه خود را با کانال خود پیوند دهید

پیش از این، مردم لینک گروه های خود را در توصیف کانال های خود قرار می دادند. اما تلگرام گزینه مناسبی پیدا کرده است تا گروه خود را به روشی بهتر پیوند دهید. اکنون می توانید گروهی را با کانال خود پیوند دهید که در انتهای آن کانال شما نشان داده می شود. کاربران کانال شما دکمه “DISCUSS” را در پایین کانال مشاهده می کنند. اگر کانال شما اعضای فعال تری داشته باشد، این احتمال وجود دارد که آنها این دکمه را فشرده و به گروه شما بپیوندد و به آنجا بپیوندند.

 

۴- قوانین را در توضیحات گروه بنویسید

برای مدیریت کارآمد گروه خود، باید چند قانون تعیین كنید. بدون قوانین، گروه شما اسپم می شود. به همین دلیل است که باید چند کلمه در مورد گروه خود به همراه قوانین بنویسید. شما می توانید به کاربران هشدار دهید که اگر آنها قوانین شما را زیر پا بگذارند، آنها را به طور دائم اخراج خواهید کرد. همچنین می توانید از ایموجی ها برای جذابیت آن استفاده کنید.

قوانین گروه تلگرام

۵- چند ادمین انتخاب کنید

میزان اسپم در کانال صفر است زیرا هیچ کس به جز شما نمی تواند مطلب ارسال کند. اما ، وقتی صحبت از گروه می شود، میزان Spamming بسیار زیاد است. کاربران همیشه سعی می کنند محصولات خود را تبلیغ کنند و موارد غیرضروری را که مربوط به گروه شما نیست، ارسال کنند. به همین دلیل لازم است چند عضو فعال را به عنوان ادمین گروه اختصاص دهید. چند روز طول خواهد کشید تا اعضای فعال  و واجد شرایط برای مدیریت را پیدا کنید.

 

۶- استفاده از ربات تلگرام

اگر به هیچ شخصی اعتماد ندارید، می توانید از Group Butler برای مدیریت گروه خود استفاده کنید. این ربات می تواند محتوای غیر مجاز و لینک ها را تشخیص و نوع رسانه ارسالی را کنترل کند. ربات تلگرام به طور خودکار از کاربران جدید استقبال می کند و موارد دیگر را برای شما آسان می کند. اگر ربات تلگرام را به روشی مناسب پیکربندی کنید، می تواند گروه شما را بدون هیچ گونه اسپمی مدیریت کند. اگر شما چند قانون تنظیم کنید و کسی آن را بشکند، آنگاه این ربات کاربران را از گروه اخراج می کند.

ربات تلگرام

۷- از Quora استفاده کنید

همانگونه که در قسمت قبلی ذکر کردیم،Quora  یک سایت پاسخگویی است که هر ماه میلیون ها بازدیدکننده دارد. این بهترین بستر برای رشد  خودکار اعضای گروه و افزایش مبر تلگرام شماست. در اینجا، افراد سؤال می کنند وشما فقط باید به سؤالات مربوط به حوزه کاری خود پاسخ دهید. پس از آن پیوند گروه خود را در انتهای پاسخ خود قرار دهید. اگر پاسخ شما برای کاربران مناسب و مفید باشد، آنها آن را تأیید می کنند و آدرس شما را دنبال می کنند. با این روش، می توانید هزاران نفر را به سمت گروه خود جذب کنید.

 

۸- تبلیغات در رسانه های اجتماعی

آیا می خواهید گروه تلگرام خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید؟ بدیهی است که جواب مثبت است. هیچ کس نمی تواند رسانه های اجتماعی را هنگام تبلیغ رایگان نادیده بگیرد. اول از همه، شما باید گروه های فیسبوک مربوط به کسب وکار خود را جستجو کنید و به آنجا بپیوندید. بعدا پیوند گروه تلگرامی خود را در آن گروه ها به اشتراک بگذارید. اگر گروه های مناسب را انتخاب کرده باشید، اعضای آن گروه ها به گروه تلگرامی شما نیز می پیوندند. همچنین می توانید تبلیغاتی را در صفحات بزرگ فیسبوک انجام دهید. این تبلیغات شاید گران باشد، اما مطمئنا نتایج خوبی خواهید گرفت و افزایش ممبر تلگرام برای گروه شما را به همراه دارد.

 

۹- ارتقاء متقابل

“تبلیغ متقابل” در بین کاربران تلگرام بسیار محبوب است. این روشی سریع برای رشد رایگان گروه های تلگرام است. اگر کانال ها یا گروه های مربوط به گروه خود را می شناسید، پس برای شروع ب آماده هستید. اگر نه، پس باید آنها را جستجو و پیدا کنید. لیستی از کانالها و گروههایی تهیه کنید که به اندازه شما بزرگ باشند. سپس برای تبلیغ متقابل با مدیر آنها صحبت کنید. به این ترتیب، می توانید شاهد افزایش ممبر تلگرام در گروه خود باشید.  قبل از تبلیغات فراموش نکنید که فعالیت آن گروه را بررسی کنید. اگر این گروه خلوت است یا افراد در گفتگو شرکت نمی کنند، در آنجا تبلیغ نکنید.

افزایش ممبر تلگرام

نتیجه گیری

امیدواریم این راهنمای نهایی برای جذب ممبرتلگرام مورد قبول شما واقع شده باشد و بتوانید بهترین نتیجه ممکن را از موارد ذکر شده در این مقاله به منظور رشد و افزایش ممبر تلگرام برای گروه ها و کانال های تلگرامی خود به دست آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *