بازاریابی بین المللی و بررسی مزایا، انواع و نکات مهم آن

بازاریابی بین المللی چیست؟ نوعی از بازاریابی است که فعالیت های بازاریابی را در بیش از یک کشور انجام می دهد. این نوع بازاریابی غالبا به عنوان بازاریابی جهانی نیز نامگذاری می شود.

بازاریابی بین المللی یعنی طراحی ترکیب بازاریابی ( به عنوان مثال محصول، قیمت، مکان و تبلیغات) در سراسر جهان و سفارشی کردن آن مطابق ترجیحات افراد مختلف. بازاریابی بین المللی سبب رشد هویت برند و افزایش اعتبار شما در بازارهای جهانی می شود.

 

چرا تجارت ها به بازاریابی بین المللی نیاز دارند؟

یک دلیل بسیار خوب که چرا شرکت ها باید بازاریابی بین المللی را در نظر بگیرند، صادرات و واردات کالاها و خدماتی است که هر ساله در مرزها معامله می شود. برای شرکتی که خود را به درستی در سطح بین المللی بازاریابی می کند، این قضیه می تواند منجر به افزایش چشمگیر درآمد شود. مشاغل نه تنها فرصت مناسبی برای رشد درآمد در صورت بازاریابی بین المللی از خود نشان می دهند، بلکه موانع زیادی را نیز تجربه می کنند که معمولا در بازاریابی داخلی با آن روبرو نمی شوند.

بازاریابی بین المللی

عواملی مهم در بازاریابی بین المللی

بازاریابی بین المللی با بازاریابی داخلی بسیار متفاوت است. هنگام بازاریابی در سطح بین المللی، بسیاری از مسائل وجود دارد که یک تجارت معمولا هنگام بازاریابی در کشور خود مجبور به برخورد با آنها نیست. موارد زیر نکات مهمی است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد بازاریابی بین المللی، آنها را در نظر بگیرید.

 

عوامل فرهنگی

زبان

هنگام انجام بازاریابی بین المللی به زبان یک کشور و به طور خاص تر ترجمه، باید بسیار توجه شود. اشتباهات شرم آوری در تبلیغات بین المللی رخ داده است که به احتمال زیاد کمکی به شرکت ها برای فروش کالای آنها نکرده است. یک مثال بارز درمورد Coca-Cola بود که وقتی برای اولین بار به چینی ترجمه شد به معنای “اسب پر شده از موم” ترجمه شد.

یا بسته بندی های بیسکویتی که روی جلد آن از یک کودک کوچک و ناز در امریکا استفاده شده بود و وقتی از امریکا به افریقا صادر شد، این نوع بسته بندی برای مردم مبهم و عجیب بود. چرا که شرکت صادر کنننده درک نکرد که با بالا بودن سطح بی سوادی در آفریقا، معمول است برای بسته بندی مواد غذایی، تصویری از محتویات داخل آن را نشان دهند. این نوع مشکلات زبانی برای شخص خارجی خنده دار است اما در صورت عدم دقت می تواند فاجعه ای مالی را برای تجارت بین المللی شما به وجود آورد.

 

عادت غذایی

ورود به بازارهای بین المللی به دلیل عادات غذایی برخی از کشورها می تواند برای بعضی از شرکت ها بسیار دشوار باشد. مک دونالد مجبور شد هنگام بازاریابی خود در کشوری مانند هند که مصرف گوشت گاو را “غیرمجاز” می داند، تصویر خود را کاملا عوض کند. آنها با معرفی گزینه های گیاه خواری و بومی، در هند به موفقیت دست پیدا کردند. بسیاری از رستوران های زنجیره ای  بین المللی نظیر Kentucky Fried Chicken یا Wendy’s و McDonalds برای ورود به بازار آسیا مجبور به ارائه غذاهای بومی تر شدند.

عادت غذایی

 ارزش های منطقه ای

بسیاری اوقات کشوری که می خواهید کالایی را به آن بفروشید، اختلافات شدید منطقه ای دارد که هنگام بازاریابی باید به آنها توجه کنید. یک نمونه کامل از این موارد کانادا است. در کانادا جمعیت زیادی به زبان فرانسوی صحبت می کنند که در اطراف مونترال و کبک سکونت دارند و از نظر فرهنگی بسیار متفاوت از جوامع انگلیسی زبان هستند که در بقیه کشور یافت می شوند.

 

عادات مصرف کننده

فرهنگ و شخصیت با هم ترکیب می شوند تا رفتار مصرف کننده را در هر منطقه خاص از جهان یا یک کشور شکل دهند. وقتی می خواهید محصولی را به یک کشور خارجی عرضه کنید، باید ابتدا مشخص کنید که آیا این یک جامعه فرد گرایانه (فرهنگ آزاد اندیشی) است یا یک جامعه جمعی (گروه همسالان بیشترین تأثیر را در تصمیم گیری در مورد خرید دارند). شما همچنین باید عوامل اجتماعی و روانی دیگری را در نظر بگیرید که در تصمیم گیری در خرید در کشوری که قصد دارید کالاها یا خدمات خود را به آنها بفروشید تأثیر می گذارد.

 

 سن / جنسیت

سن و سایر موارد جمعیت شناسی دقیقا مانند بازاریابی داخلی، نقش اساسی در بازاریابی بین المللی ایفا می کنند و شرکتها مجبورند توجه بسیار زیادی به آنها نشان دهند. احتمالاً شرکت شما قصد ندارد لپ تاپ هایی را برای شهروندان سالخورده در کشورهای جهان سوم که در آن سرانه مصرف اینترنت بسیار پایین است، صادر کند. این نشان دهنده اهمیت درک سن و سایر آمار جمعیتی در یک کشور بالقوه است که شما می توانید کالاها یا خدمات خود را به آنها بفروشید، این شاخص هم قابل اعتماد است و هم در تصمیم گیری های بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

عوامل اقتصادی

 درآمد سرانه

به عنوان مثال، در ایران سرانه درآمد سالانه میانگین از ۱,۵۰۰,۰۰۰ هزار تومان تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ میلیون تومان می باشد. با این حساب فروش سشوار سه میلیون تومانی بازار خوبی نخواهد داشت.

اگر بخواهید محصول شما مورد توجه قرار گیرد، نیازی به تعداد زیادی از افراد در یک براکت خاص در بازار خارجی ندارید. اگر شرکت شما اتومبیل های لوکسی را که در محدوده ۱ میلیارد تومن و بیشتر… قیمت دارد به فروش می رساند، شاید کمتر از ۱٪ افراد کشوری مانند ایران بتوانند یک اتومبیل را در این بازه قیمتی از شما بخرند، اما اگر کشور هدف شما قطر باشد، قطعا از هر ۱۰٫۰۰۰ نفر، ۵۰۰۰ نفر به راحتی می توانند خودروهای صادرشده شما را خریداری کنند.

درآمد سرانه

ساختار وضعیت اقتصادی

هنگامی که شما محصول یا خدمات خود را در سطح بین المللی بازاریابی می کنید، باید ساختار وضعیت اقتصادی مردم را نیز در نظر بگیرید زیرا این امر به طور گسترده ای از کشور به کشور دیگر متفاوت است. بیشتر کشورها دارای طبقه بالا، متوسط ​​و پایین هستند، اما تعداد افراد در این دسته ها می تواند از کشور به کشور دیگر متفاوت باشد. برخی از این کشورها مانند ایالات متحده هستند که تعداد بسیار زیادی از شهروندان خود را در طبقه متوسط ​​قرار می دهند، برخلاف فیلیپین که طبقه متوسط ​​بسیار کمی وجود دارد، زیرا این کشور عمدتا از افراد طبقه بالا و بسیاری از افراد فقیر تشکیل شده است.

 

عرضه و تقاضا

مطمئنا عرضه و تقاضا نقش عمده ای در تلاش برای بازاریابی محصولات شما در هر جای دنیا دارد. این روزها یک شرکت مجبور است نگاهی عمیق تر نسبت به گذشته به بازارهای بالقوه بیندازد، زیرا در صورت فروش بازار به روش مناسب و در جای مناسب، تقریبا هر چیزی را می تواند بفروشد.

 

 معاملات مالی و بانکی

توجه به نحوه پرداخت هزینه محصولات و خدمات مورد نیاز در بازار بین المللی نیز حائز اهمیت است. در کشورهای مرفه تر این امر بدیهی است که می توانید کالاهایی را در سطح بین المللی بخرید و با استفاده از مواردی همچون کارت های اعتباری، کارت های هدیه، پردازنده های پرداخت آنلاین و برنامه های انتقال پول، مبلغ  آنها را بپردازید، اما به وضوح در همه جای دنیا این چنین نیست. این نوع واقعیت های مالی روی استراتژی بازاریابی شما تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

عوامل اقتصادی

عوامل سیاسی و حقوقی

قوانین

در بعضی از کشورها قوانینی وجود دارد که بر توانایی شما در انجام کار در آنها تأثیر می گذارد. نمونه بارز این کشورها، تایلند است که قوانین خاصی دارد و طبق آن  هیچ شخص خارجی و شرکت خارجی نمی تواند بیش از ۴۹٪ سهام یک تجارت را در تایلند در اختیار داشته باشد. بنابراین شما باید یک شریک تایلندی را برای انجام کار در این کشور انتخاب کنید. اگر بخشی از استراتژی بازاریابی محصول شما شامل تولید یا توزیع کالاهای شما در یک کشور هدف بازار خارجی است، باید از قوانینی مانند این آگاه باشید.

 

ایجاد نمایندگی

تنها راهی که می توانید در یک کشور خارجی تجارت کنید، اعطای مجوز یا ایجاد نمایندگی در آن کشور برای تولید و فروش کالا برای شماست. دولت ها این کار را به عنوان روشی برای اطمینان از درصد بیشتری از درآمد حاصل از فروش در کشور محل اقامت انجام می دهند. نمونه ای از این کار، مجوزی است که پپسی به Heineken برای فروش محصولات خود درهلند داده است.

 

مالیات

مالیات روشی دیگر است که دولت ها می توانند از مشاغل خارجی که در کشور خود مشغول به کار و فروش محصولات هستند، پول دریافت کنند، بنابراین آنها اجازه خروج پول از کشور را نمی دهند. مالیات می تواند روی توانایی شما در ایجاد محصول و خدمات برای فروش و سودآوری در یک کشور خارجی تأثیر بگذارد و به همین دلیل این قضیه استراتژی بازاریابی بین المللی شما را شکل می دهد.

 

هزینه بازاریابی

هنگامی که محصولات خود را برای فروش در یک کشور خارجی بازاریابی می کنید، ممکن است شما برای انجام چنین کاری حق تبلیغات یا بازاریابی مشخصی را بپردازید. این هزینه ها می توانند در مدت زمان مشخص یا بابت هر معامله از شما دریافت شوند.

 

تعرفه

از مدت ها پیش برای حفظ تعادل تجارت بین کشورها و محافظت از شرکت های ملی در از دست دادن تجارت در برابر رقبا، از تعرفه استفاده می شود. این می تواند یک عامل بزرگ در هنگام تجارت بین المللی و بازاریابی محصولات یا خدمات شرکت شما برای فروش باشد. نمونه ای از این تعرفه، ۱۰۵% افزایش قیمت مرغ در چین است که از ایالات متحده آمریکا ارسال می شود. به راحتی می توان دریافت که چنین تعرفه بالایی چگونه می تواند شهروندان یک کشور را به سمت خرید مرغ تولید شده در داخل کشور سوق دهد.

 

 خطرات ارزی

همیشه درهنگام انجام تجارت، به ارز یک کشور خارجی که شما در حال بازاریابی محصول یا خدمات خود در آن هستید، توجه کنید. اگرتجارت شما به یک ارز خارجی گره خورده باشد و رویدادهای اقتصادی برخلاف میل شما اتفاق بیوفتد، شرکت شما می تواند میلیون ها دلار را از دست بدهد.

عوامل حقوقی

سایر خطرات و محدودیت های سیاسی

محدودیت های سرمایه گذاری

بسیاری از کشورها شرایط سختگیرانه ای دارند که این شرایط شامل مشاغلی است که قصد دارند سایر سرمایه گذاری های مرتبط  با شغل خود را در کشور خود انجام دهند. بخش بازاریابی شما باید از این موارد آگاه باشد. به عنوان مثال در مالزی، اگر شما در کار کشاورزی هستید و می خواهید زمینی برای تولید میوه و سبزیجات برای فروش بیشتر در آنجا خریداری کنید، خرید هر زمین بیش از ۱۶۳٫۰۰۰ دلار تحت تأیید دولت برای شما هزینه دارد ( ۲ برابر حالت عادی) و ممکن است محدودیت های دیگری نیز داشته باشد.

 

محدودیت های تبعیض آمیز

اعمال تبعیض آمیز در یک کشور خارجی ممکن است بازاریابی کالاها و خدمات شما را به آن کشور نیز ممنوع کند. در بسیاری از کشورهای خاورمیانه زنان مجاز به پوشیدن لباس هایی به سبک زنان اروپایی نیستند، بنابراین اگر تجارت شما فروش لوازم آرایشی است، باید به تصاویر روی اجناس و برند خود توجه ویژه ای کنید. انواع دیگری از تبعیض نیز وجود دارد که بر تصمیمات بازاریابی نیز تأثیر می گذارد، مانند تبعیض قیمت. اگر یک کشور کالاهای موجود در کشور خود را ارزان تر از کالاهای مشابه وارداتی (از جمله تعرفه ها و سهمیه ها) ارائه کند، این احتمال وجود دارد که شما با فروش کالاهای خود در آن کشور به مشکل بخورید.

 

سهمیه ها

سهمیه ها در مورد محدود کردن سودهای تجاری خارجی در یک کشور، بسیار شبیه به تعرفه ها عمل می کنند. سهمیه ها همچنین برای تشویق مشاغل داخلی در داخل یک کشور یا استان طراحی شده اند. نمونه ای از سهمیه ها مربوط به کشور اندونزی است که فقط اجازه می دهد هر ۶ ماه ۶۰ هزار تن پیاز قرمز وارد این کشور شود. این سهمیه، بازار کار کشاورزان اندونزیایی را تضمین می کند که مکانی برای فروش پیاز خود داشته باشند و آنها را ترغیب به ادامه رشد کشاورزی خود می کند. وقتی تصمیم می گیرید که کالاها و خدمات خود را در سطح بین المللی به بازار عرضه کنید، تجارت و تیم بازاریابی بین المللی شما باید از سهمیه هایی که ممکن است یک کشور خاص داشته باشد آگاه باشند.

 

ثبات

این روزها قبل از اینکه محصول خود را در یک کشور خارجی به بازار عرضه کنید، حتما باید ثبات یک کشور از لحاظ سیاسی و اقتصادی در نظر گرفته شود.

 

جنگ

جنگ ها می توانند تأثیر بسیار زیادی بر روی تجارت شما در یک کشور خارجی داشته باشند. بسیاری از مشاغل و پایگاه های مشتری وجود داشتند که تقریباً در طول جنگ در لیبی منقرض شدند.

 

ناآرامی سیاسی

بی ثباتی سیاسی در یک کشور خارجی می تواند بر توانایی شما در بازاریابی یک محصول یا خدمات به یک کشور خارجی نیز تأثیر بگذارد. اگر اکنون می خواهید روی محصولات بازاریابی یا خدمات در کشوری مانند مصر سرمایه گذاری کنید، به دلیل وقوع جنگ و بی ثباتی سیاسی فعلی در کشور، خطر از دست دادن پایگاه مشتری، شما را تهدید می کند.

ناآرامی سیاسی

عوامل پنهان

محیطی

عوامل محیطی در بازاریابی بین المللی نقش مهمی را ایفا می کنند و آنها می توانند هم تأثیر مثبت و هم منفی در استراتژی بازاریابی بین المللی شما داشته باشند. اگر محصولی را تولید می کنید که به طورمداوم در معرض هوای گرم قرار نگرفته است ممکن است بخواهید قبل از بازاریابی و ارسال محصول حساس به گرمای خود در سطح بین المللی به کشورهایی نظیرعربستان سعودی، این حساسیت را در نظر بگیرید. شما همچنین باید از مکان هایی آگاه باشید که به طور مرتب تحت تأثیر بلایای طبیعی و زلزله و سیل قرار می گیرند. هنگامی که این نوع رویدادها اتفاق می افتند، کل مشتریان شما در یک کشور ازبین می رود یا قدرت خرید آنها برای مدت طولانی متوقف می شود و این به شدت روی تجارت شما تأثیر می گذارد.

 

مشارکتهای منطقه ای

بعضی اوقات شرکت ها می دانند ورود به بازارهای خارجی بدون کمک سایر شرکت هایی که تفاوت های ظریف در بازاریابی یک محصول را به خوبی در آنجا می دانند دشوار خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها تصمیم می گیرند با سایر شرکت هایی که در خارج از کشور مستقر هستند، شریک شوند.  نمونه ای از این امر هنگامی است که مک دونالد وارد بازار هند شد ، آنها این کار را با شرکای خود انجام دادند که از شیوه ها و آداب و رسوم محلی استفاده می کردند.

 

 سازگاری محصول

در حالی که یک استراتژی بازاریابی ممکن است در کشوری نسبتا همگن مانند ایالات متحده جواب دهد. این نوع استراتژی به احتمال زیاد یک شکست بزرگ در کشورهایی مانند خاورمیانه خواهد بود که با فرهنگ، تاریخ و مذهب از هم جدا شده اند.

تفاوت فرهنگی

انواع بازاریابی بین المللی

۱- واردات و صادرات

واردات: کالایی یا خدماتی که از کشور دیگری به کشور منتقل می شود.

صادرات: کالا یا خدماتی که در یک کشور تولید می شود و سپس در کشور دیگری روانه بازار می شود.

صادرات و واردات اساسی ترین و بزرگترین بخش حاصل از بازاریابی بین المللی است و معمولاً اولین انتخاب زمانی است که مشاغل تصمیم می گیرند در خارج از کشور کسب وکار خود را گسترش دهند، زیرا ساده ترین راه برای ورود به بازار با سرمایه ناچیز، سرمایه گذاری بین المللی است.

 

۲- صدور مجوز

صدور مجوز یکی دیگر از راه های گسترش تجارت در سطح بین المللی است. صدور مجوز عبارت است از توافق بین یک بنگاه با یک بنگاه دیگر، در این فرآیند شرکت اصلی  به یک شخص دیگر این امکان را می دهد تا از مالکیت معنوی خود مانند نام تجاری، حق کپی، حق ثبت اختراع، فناوری، علائم تجاری و غیره برای مدت زمانی خاص استفاده کند. اعطای مجوز در ازای دریافت مزایا یا بخشی از سود شرکت استفاده کننده از مجوز می باشد.

 

 ۳- ایجاد نمایندگی

خیلی از برندهای معتبر پس از شناسایی بازار هدف بین المللی خود، نسبت به ایجاد نمایندگی دراین کشورها اقدام می کنند. مک دونالد پس از بررسی این مساله که کدام کشورها علاقه مند به غذاهای این رستوران زنجیره ای هستند، اقدام به ایجاد نمایندگی های مختلف در کشورهای گوناگون کرد. نمایندگی هایی که بعضا سود حاصل از آنها فراتر از سود حاصل از فروش همان محصولات در کشور مادر است. ایجاد شعب یا نمایندگی های مختلف در سایر کشورها از مهمترین بخش های بازاریابی بین المللی به حساب می آید.

نمایندگی مک دونالد در هند

۴- سرمایه گذاری مشترک

سرمایه گذاری مشترک نوع خاصی از اتحاد استراتژیک است. همکاری بین شرکت ها به آنها این امکان را می دهد که هزینه تولید، فناوری، توسعه و شبکه های فروش را به اشتراک بگذارند. این منابع با استفاده ازمزیت های متقابل، شرکت ها را در موقعیت های برد- برد قرار می دهد. به عنوان مثال، موتورولا و توشیبا برای توسعه فرآیندهای تولید برای ریز پردازنده ها، یک همکاری استراتژیک با یک شرکت الکترونیکی را آغاز کردند.

 

۵- سرمایه گذاری مستقیم خارجی (fdi)

سرمایه گذاری مستقیم خارجی یک سرمایه گذاری فیزیکی از طرف یک شرکت خارجی در کشوری دیگر است، مانند ورود به فرآیند ساختمان سازی و راه سازی یک کشور. نمونه بارز این سرمایه گذاری ها، سرمایه گذاری آلمانی ها در دو دهه اخیر در کشور ترکیه است، که منجر به رشد و ترقی عظیم این کشور در جذب توریست نیز شده است. کشور میزبان با معرفی محصولات جدید، خدمات ، فناوری ها و مهارت های مدیریتی از مزایایی برخوردار می شود. همچنین به اصلاحات تدریجی سیاست داخلی کشور میهمان و تقویت اوضاع اقتصادی آن نیز کمک می کند.

سرمایه گذاری آلمان در ترکیه

مزایای بازاریابی بین المللی

۱- افزایش درآمد

یکی از مهمترین مزیت های بازاریابی بین المللی این است که شما ممکن است بتوانید تعداد مشتری های بالقوه خود را افزایش دهید. هر کشوری که به لیست خود اضافه می کنید می تواند مسیری جدید برای رشد تجارت و افزایش درآمد شما ایجاد کند.

 

۲- کاهش رقابت

ممکن است محصول و خدمات شما در یک بازار شلوغ در ایالات متحده آمریکا رقابت کند، اما ممکن است متوجه شوید که در کشورهای دیگر رقبای کمتری دارید.

 

۳- افزایش طول عمر محصول

فروش ها می توانند برای برخی از کالاها در داخل کشور متوقف شوند زیرا آمریکایی ها خرید آنها را متوقف می کنند یا به مرور زمان به سمت نسخه های به روز شده تر حرکت می کنند.  فروش یک محصول به بازارهای خارج از کشور می تواند عمر یک کالای موجود را تمدید کند زیرا بازارهای نوظهور به دنبال خرید محصولات آمریکایی هستند.

 

۴-  مدیریت بهتر جریان مالی

پیش پرداخت یکی از مزایای پنهان تجارت بین المللی است. هنگام تجارت بین المللی، پیش پرداخت ممکن است یک درخواست عادی باشد، در حالی که ممکن است در خانه و در کشور خود مجبور باشید خلاقیت بیشتری داشته باشید. گسترش تجارت شما در خارج از کشور می تواند به شما در مدیریت  بهتر جریان مالی کمک کند.

مزایای بازاریابی بین المللی

۵- مدیریت بهتر ریسک

یکی از مزایای قابل توجه بازاریابی بین المللی تنوع بازار است. تمرکز در بازار داخلی ممکن است شما را در معرض خطراتی نظیر؛رکود اقتصادی، عوامل سیاسی، وقایع زیست محیطی و سایر عوامل قرار دهد. وابستگی کمتر به یک بازار واحد ممکن است به شما در کاهش خطرات احتمالی در بازار اصلی  شما کمک کند.

 

۶- بهره مندی از تبدیل ارز

کسانی که بازاریابی بین المللی را در دستور کار خود قرار می دهند ممکن است از نوسانات ارزی نیز بهره مند شوند. به عنوان مثال، وقتی دلار آمریکا رو به کاهش است، ممکن است بتوانید صادرات بیشتری را انجام دهید زیرا مشتریان خارجی از نرخ ارز مطلوب بهره مند می شوند. همچنین می توانید از مزیت تبدیل ارز نیز بهره مند شوید. فرض کنید که شما در ژاپن تجارت می کنید و ین ژاپن در برابر دلار آمریکا قوی تر است. سود شرکت شما در ژاپن به ین خواهد بود. هنگامی که مبلغ ین را به  دلار تبدیل می کنید، این بدان معنی است که مبلغ بیشتری برای کسب وکار خود به دست آورده اید. این مزیت به تنهایی می تواند یکی از ارزشمندترین مزایای بازاریابی بین المللی باشد.

 

۷- دفع کالاهای مازاد

یكی از مزایای تجارت بین المللی این است كه ممكن است شما برای داشتن کالاهای مازاد كه قادر به فروش آنها در بازار خانه نیستید، یک خروجی داشته باشید. واین خروجی عرضه این کالاهای مازاد در کشورهای دیگراست.

 

۸- افزایش اعتبار

انجام تجارت در کشورهای دیگر می تواند باعث افزایش اعتبار شرکت شما شود. موفقیت در یک کشور می تواند بر موفقیت در سایر کشورهای مجاور تأثیر بگذارد، که می تواند اعتبار شرکت شما را در بازار بالا ببرد. همچنین می تواند به افزایش اعتماد مشتریان به شرکت شما در خارج از کشور و در خانه کمک کند. افزایش اعتبار یکی از مزایای تجارت و بازاریابی بین المللی است.

 

۹- فرصت تخصصی شدن

بازارهای بین المللی می توانند روش های جدیدی را برای ارائه خدمات یا محصولات جدید شما باز کند. همچنین می تواند به شما فرصتی دهد که در کشورهای مختلف، تخصص خود را ارائه دهید. قرار گرفتن درمعرض واقعیت های جهان در خارج از کشور شما، ممکن است موجب نوآوری، به روز رسانی و افزایش کارآیی محصولات و خدمات شما شود.

بازاریابی بین المللی

نتیجه گیری

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، جهان کوچک و کوچکتر می شود. شرکت هایی که محصول یا خدمات خود را به طور موثر و بین المللی به بازار عرضه می کنند از پتانسیل رشد عظیمی که بازارهای بین المللی ارائه می دهند، بهره می گیرند. همان طور که در این مقاله دیدید، برای اینکه کالا یا خدمات خود را در سطح بین المللی به بازار عرضه کنید، عوامل بسیاری موثر و تعیین کننده است که تیم تجاری و بازاریابی شما باید قبل از تصمیم گیری، آنها را در نظر بگیرد که در کدام کشور یا منطقه شما می خواهید کالاها یا خدمات خود را به فروش برسانید.

_________________________________________________

همچنین در زمینه ی بازاریابی و تبلیغات میتوانید مقالات زیر را مطالعه نمایید:

  1. استراتژی بازاریابی اینترنتی
  2. بازاریابی چریکی
  3. روش های جدید بازاریابی
  4. بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوا
  5. بازاریابی شبکه های اجتماعی
  6. تبلیغات در گوگل

حتما ببینید

بازاریابی ارزان

بازاریابی ارزان و معرفی ۱۰ ایده عالی

ّبازاریابی ارزان چیزی است که امروزه به دغدغه بسیاری از مدیران و صاحبان مشاغل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *