بررسی رتبه سایت در گوگل با ۵ ابزار برتر

رتبه سایت یکی از عناصر ضروری در سئو به حسای می آید. قراردادن کلمات کلیدی مناسب ، رتبه بندی نمودن آن ها ، و بررسی رتبه کلمه کلیدی  در جستجو می باشد.

برای یک وبلاگ نویس یا متخصص سئو رتبه بندی کلمات کلیدی گوگل ، برای کلمات کلیدی هدف کاملا ضروری است. یکی از رایج ترین اشتباهات وبلاگ نویسان و مدیران وب سایت ها ناشی از این است که آنها مقاله های خود را بدون هدفمند کردن کلمات کلیدی نوشته و منتشر می کنند  .

تنها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان می برد تا از یک ابزار جست و جوی کلمات کلیدی مانند SEMRUSH یا Accuranker برای پیدا کردن کلمات کلیدی مورد استفاده بهره مند شوید. اطمینان حاصل کنید که از تمام مزایای این ابزار ها به برای رسیدن به این هدف مهم استفاده می کنید.

هنگامی که شما با استفاده از کلمات کلیدی مورد نظر خود یک پست بهینه سازی شده با سئو را به پایان می رسانید، کار بعدی شما پیروی کردن از رتبه بندی موتور جستجوی خود می باشد و همینطور به ساخت بک لینک ها با متن ارائه شده ادامه دهید.

** از طرفی دیگر ، انتخاب کلمات کلیدی مناسب یکی از فاکتور های اصلی برای دستیابی به رتبه بندی برتر در موتور جست و جوی گوگل می باشد . **

هر وبلاگ نویس باید مقصود خود را از بکار بردن کلمات کلیدی و یا کلید واژه ای که کاربران بیشترین جستجو را با آن انجام می دهند ، مشخص سازد. خصوصا آن دسته از کلمات کلیدی که به وب سایت شما کمک خواهد کرد که در یکی از چند صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، نمایان شود.

اگر شما جست و جو را بر روی صفحه سئو بدرستی انجام می دهید، خوش شانسید که سایت شما در ۵۰ نتیجه اول جست و جوی گوگل نمایش داده می شود.

برای بهبود سئو، شما باید کلمات کلیدی را به درستی مدیریت کنید تا بتوانید دریابید که کدام کلیدواژه ها برای دامنه شما قوی هستند و کدامیک نیستند. این اطلاعات به شما این امکان را می دهد با به کار بردن قویترین کلمات کلیدی کار کنید، بنابراین احتمال افزایش ریکاوری بهتر در گوگل و سایر موتورهای جستجو فراهم می گردد .

به منظور دستیابی به این هدف ، شما نیازمند به یک ابزاری هستید که می تواند به شما بگویید که در آن کلمه کلیدی ‌از چه منبعی بدون دستیابی به ۱۰۰مورد از نتایج جستجو و صفحات، در نتایج جست وجوی گوگل ، رتبه بندی می شود .

برای کمک به شما برای انجام این کار ، ما یک لیست از ابزارهای آنلاین رایگان را برای استفاده از جایگاه کلمات کلیدی خود در گوگل بررسی کرده ایم.

۵ ابزار مفید برای بررسی رتبه گوگل :

  1. SEMrush
  2. AccuRanker
  3. Ahrefs
  4. SERPWatcher
  5. Google rank cheaker

——– ابزارهای پولی ———-

  • Serp’s Keyword Rank checker
  • SEO Centro Rank Checker

 

۱- SEMrush

بررسی رتبه سایت توسط SEMrush

 

SEMrush ابزار مورد علاقه من در این لیست است که به عنوان ابزار کامل برای چک کردن کلمات کلیدی مورد استفاده می باشد. شما می توانید URL وبسایت خود و یا URL یک پست از وبلاگ را وارد کنید و به شما نشان خواهد داد که کدام کلید واژه های شما در حال حاضر رتبه بندی می شود . شما همچنین می توانید بر روی نتیجۀ هر کلمه کلیدی کلیک کنید تا رقابت بر سر کلمات کلیدی مورد نظر و سایر جزئیات را بررسی و آنالیز کنید.

این ابزار از گوگل پشتیبانی میشود (شما می توانید جستجوی گوگل را بر اساس منطقه جغرافیایی مورد نظر خود  انتخاب کنید) مانند جستجوی بینگ.

اگر تا به حال تعجب کرده اید ، “چه کلمات کلیدی را  برای رتبه بندی انجام میدهم ؟  ” ، SEMrush شما را تحت پوشش قرار داده است. به آسانی نام دامنه خود را در قسمت URL اضافه کنید، تمام کلمات کلیدی و یا کلید واژه هایی که شما در حال حاضر مشغول رتبه بندی آن ها هستید را به شما نشان می دهد.

SEMrush  یک نرم افزار حرفه ای است که به آسانی قابل استفاده می باشد ، و شما می توانید آن را برای چند هفته به صورت رایگان امتحان کنید.

در ادامه می توانید با ابزار ردیابی رتبه SEMRush آشنا شوید.

– ورود به حساب SEMRush

– گزینه Position Tracking (بررسی جایگاه) را که در قسمت Rank Tracking بررسی رتبه قرار دارد را مشابه تصویر زیر انتخاب کنید.

گزینه رتبه سایت در SEMrush

 

روی گزینه new position tracking (بالا سمت راست) کلیک کنید و نام دامنه خود را وارد کنید و یک نام معنی دار به آن بدهید.

 

بر روی Create project کلیک کنید و تنظیمات را با توجه به نیاز خود سفارشی کنید. در اینجاست که مشهود است که چگونه SEMRush کار را برای شما آسان می کند. و چقدر راحت می توانید شروع به اضافه کردن کلمات کلیدی برای بررسی رتبه بندی خود کنید. شما می توانید کلمات کلیدی را با استفاده از یکی از این چهار روش اضافه کنید:

– به سرچ کنسول (گوگل وبمستر تولز) خود متصل شوید و کلمات کلیدی را از آن بیرون بکشید.

– به صورت دستی کلمات کلیدی را وارد کنید.

– کلمات کلیدی بالا را که SEMRush قبلا برای نام دامنه شما کشف کرده است ، دنبال کنید .

– از فایل (* .txt، * .csv).

وارد کردن کلمه کلیدی در SEMrush

همچنین شما می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت هفتگی اعلانات تغییرات رتبه بندی را ارسال کند. اگر شما به مشتریان خود خدمات سئو ارائه می دهید، این ویژگی کمک زیادی به شما خواهد کرد . از آخرین مرحله (تصویر بالا)، SEMRush شروع به بررسی رتبه سایت با کلمه کلیدی (های) شما خواهد کرد.

همانطور که مشاهده کردید، به طور کلی، SEMRUSH یک ابزار شگفت انگیز برای بررسی موقعیت کلمات کلیدی در موتورهای جستجو است. و برای تحلیل وضعیت سایت و شناسایی کلمات کلیدی و افزایش رتبه سایت کمک بسزایی می کند.

۲- AccuRanker

بررسی رتبه سایت با AccuRanker

اگر به دنبال یک ابزار پولی برای رتبه سایت خود هستید ، AccuRanker یک انتخاب عالی است. اولین چیزی که در مورد AccuRanker مورد پسند من است، رابط کاربری آن است که بصری می باشد و شما به راحتی می توانید شروع به کار کنید. شما می توانید رتبه سایت را در جستجوی گوگل دنبال کنید و همچنین گزینه ای برای جستجوی بینگ نیز دارند.

برای مشاهده پیش نمایش AccuRanker، این ویدیو را تماشا کنید:

 

این ابزار فوق العاده سریع و کاملا دقیق است. همچنین شما با یک کلیک می توانید پیش نمایشی از نتایج جستجو را که مناسب سئوکارهایی است که مجبورند گزارش رتبه بندی سایت را به کارفرمایان خودارسال کنند، مشاهده کنید.

این سایت بر اساس تعداد کلمات کلیدی مورد نظر شما که می خواهید بررسی کنید، پلن های مختلفی دارند، با این وجود میتوانید ۱۴ روز از آن ها به صورت تستی و رایگان (trial) استفاده کنید.

۳٫ Ahrefs

بررسی رتبه سایت با ahrefs

من با SEMrush خیلی راحتم، اما اگر مجبورم شوم آن را با چیز دیگری جایگزین کنم، حتما ahrefs را انتخاب می نمودم .

Ahrefs با ویژگی های خاصی بارگذاری شده است . و به طور خودکار تشخیص می دهد با چه کلید واژه ای وب سایت شما رتبه بندی شود و شما می توانید رتبه بندی را بر اساس کشور مشخص کنید. با Ahrefs، شما می توانید رتبه سایت خود و همچنین وب سایت رقبا را ردیابی کنید.

۴- SERPWatcher

من یکی از طرفداران ابزارهای SEO که  توسط موسسه Mangools ارائه می شود هستم. زیرا آنها عالی کار می کنند و UI بسیارخوبی را ارائه می دهند. SERPWatcher جدیدترین افزونه ای است که به شما اجازه می دهد رتبه سایت را برای هر دامنه ای ردیابی کنید. شما می توانید رتبه سایت را با هر کلمه کلیدی و براساس موقعیت جغرافیایی و دستگاهی که استفاده میکنید (شامل دسکتاپ و تلفن همراه) ردیابی کنید.

ابزار SERPWatcher . بررسی رتبه سایت

شما می توانید یکی از پلن های پرداختشان را برای بررسی بیشتر رتبه سایت دریافت کنید. قیمتگذاری این ابزار با توجه به ابزارهای ارائه شده بسیار منطقی و مناسب است.

۵- smallseotools

smallseotools یک ابزار آنلاین رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد که به آنها کمک می کند رتبه سایت خود را در نتایج گوگل جستجو کنند. برای استفاده از این سرویس ، به سادگی کلمه کلیدی مورد نظر را همراه با نام دامنه جستجو کنید قرار دهید، و رتبه آن کلمه کلیدی خاص را در گوگل نشان دهد. در کل کار کردن با این ابزار بسیار آسان است و امکانات زیادی به جز این مورد هم در خود دارد.

بررسی رتبه سایت با smallseotools

۶ – چک کننده رتبه سایت serp’s

این مورد یکی دیگر از ابزارهای محبوب رتبه سایت است که بیشتر موقعیت مکانی موتور جست و جو را  نشان می دهد. لذا همراه با رتبه بندی موتور جستجو , CPC و حجم جست و جوی داده را برای هر کلمه کلیدی، نشان می دهد.

هنگام بررسی رتبه سایت، می توانید موقعیت مکانی موتور جستجو و همچنین حالت دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه را انتخاب کنید. این ابزار برای چک کردن رتبه بندی یک یا چند کلمه کلیدی بطور همزمان است.

بررسی رتبه سایت با SERPs

۷- بررسی کننده رتبه سایت  SEOCentro

SEOCentro یکی از بهترین ابزارهای جستجوی کلمه ی کلیدی است که تا به امروز پیدا کرده ایم. با استفاده از rank checker شما می توانید عملکرد چندین کلمات کلیدی خاص را در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و غیره بررسی کنید.

این نتیجه به شما جزئیات کاملی دربارۀ یک کلمه کلیدی خاص شامل رتبه آن در موتورهای جستجوی مختلف و تاریخچه کلمه کلیدی آن را نشان می دهد. رتبه بندی کلمه ی کلیدیتان را بررسی کنید.

بررسی رتبه سایت با SEOCentro

نتیجه گیری

از بین تمام ابزارهای جستجوگر رتبه بندی کلمه کلیدی در این لیست معرفی شده، بهترین انتخاب برای بررسی رتبه سایت در جستجوگرهای گوگل و بینگ SEMrush است. مطمئنم که شما نیز آن را می پسندید. لازم به ذکر است که این سایت ویژگی های دیگری را نیز ارائه می دهد. ویژگی هایی مانند چک کننده بک لینک ، بازرسی کامل سایت، و چند ابزار جالب و کاربردی دیگر.

اگر از ابزار بررسی رتبه سایت دیگری که برایتان خوب کار می کند استفاده می کنید و در این لیست از آن نام برده نشده است، از طریق بخش نظرات و دیدگاهها زیر به ما اطلاع دهید.

منبع: shoutmeloud.com

حتما ببینید

بازاریابی غیرحضوری چیست؟

بازاریابی غیرحضوری چیست؟ بررسی مزایا و انواع آن

بازاریابی غیرحضوری نوعی از بازاریابی است که در برابر بازاریابی حضوری و بازاریابی مستقیم قرارمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *